Pielęgnacja twarzy i ciała

Pielęgnacja skóry trądzikowej latem. Kosmetolożka obala popularny mit

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Jak dbać o cerę trądzikową latem?
Jak dbać o cerę trądzikową latem?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNJak dbać o cerę trądzikową latem?

O skórę latem trzeba odpowiednio zadbać. Szczególnej pielęgnacji będzie potrzebowała cera trądzikowa, której - wbrew obiegowej opinii - słońce wcale nie służy. Zatem, jak ją pielęgnować? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izabelą Bagińska.

Skóra trądzikowa - jak dbać o nią latem?

Wciąż żywe jest przekonanie, że skórze trądzikowej służy słońce. Mówi się, że wysusza zmiany i sprawia, że cera wygląda lepiej i zdrowiej. Tymczasem nie jest to do końca prawda. - To najbardziej znany mit, najbardziej rozpowszechniany, że słońce leczy trądzik, ale absolutnie tak to nie wygląda. Jest w stanie dosyć konkretnie zaostrzyć problem. Wyobraźmy sobie, że ta skóra trądzikowa chce produkować więcej sebum - na tym polega problem, skóra trądzikowa ma zaburzoną pracę gruczołów wydzielniczych. Ona chce produkować, to wszystko chce wyjść na zewnątrz, a słońce powoduje, że tworzy się więcej warstwy rogowej, czyli taki nieprzepuszczalny mur. W konsekwencji [...] skóra wtedy totalnie nie ma możliwości wchłaniania tego, co daje pielęgnacja domowa, jak również wytwarzania tego, co powinna w sposób naturalny wytworzyć - tłumaczyła Izabela Bagińska, kosmetolog.

Dlatego, osoby, które mają skórę trądzikową - zwłaszcza latem - powinny szczególnie o siebie zadbać i stosować odpowiednie kosmetyki. - W tym momencie mamy na rynku produkty o tak lekkiej formulacji, mamy kremy BB z takim delikatnym kolorytem, mamy pudry, w których jest zawarty filtr, więc jest możliwość aplikacji filtrów i ich reaplikacji w ciągu dnia, czyli dołożenia preparatu, żeby chronić skórę przed słońcem - mówiła specjalistka.

Czy kremy z filtrem zapychają skórę?

- Kiedy mamy odpowiednio dobraną pielęgnację domową, czyli bardzo dobrze oczyszczamy skórę twarzy, bo to jest pierwszy i najważniejszy krok, następnie odpowiednio przygotujemy skórę i nałożymy krem pielęgnacyjny, to on będzie stanowił barierę między skórą a filtrem, bo filtry, aby mogły działać, często są stabilizowane sylikonem, ale to jest naturalne i dobre - mówiła Izabela Bagińska, kosmetolog.

Bez niego, jak dodała specjalistka, krem z filtrem działałby maksymalnie przez pół godziny, a tak chroni skórę przez kilka godzin.

O czym jeszcze muszą pamiętać osoby, które mają skórę trądzikową? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości