Makijaż

Makijaż na wesele dla 13-latki podbija TikToka. "Możecie dostać zawału" 

Makijaż

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Makijaż

Makijażystka Sylwia Ziuziakowska opublikowała nagranie, na którym widzimy, jak maluje 13-latkę na wesele siostry. W komentarzach zawrzało. - To wygląda jak metamorfoza z 12 na 19 lat - zauważyła jedna z internautek.

Makijaż na wesele dla 13-latki

Wesele to wyjątkowa impreza zarówno dla państwa młodych, jak i ich gości. W tym dniu każdy chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego część starannie dobiera kreacje. Inni zapisują się do salonów fryzjerskich lub oddają w ręce makijażystek. I tak pod pędzel Sylwii Ziuziakowskiej, znanej na TikToku jako "sylwia.ziu", przed uroczystością trafiła 13-latka.

Czasy się zmieniają i młodsze pokolenie też chce fajnie wyglądać na weselu

Zobacz wideo: Ślub i wesele

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Opisowi towarzyszy nagranie, na którym TikTokerka pokazuje, jak krok po kroku wykonuje make-up dziewczynce wybierającej się na wesele siostry. Sęk w tym, że nie są to delikatnie wytuszowane rzęsy, ale doczepione sztuczne. Nie zabrakło też mocnego brokatu.

- Przypominam, że niedawno na sobie robiłam makijaż dla 13-latki na wesele i bardzo mocno mnie skrytykowaliście, że makijaż był zbyt mocny. Cóż, dzisiaj możecie dostać zawału - uprzedziła Sylwia Ziuziakowska. - Nakładam dwa pigmenty. (...) Przyczepiłam sztuczne rzęsy i zabieramy się za pokład. Brwi w trakcie. I tu już efekt końcowy - pokazywała.

Odpowiedni makijaż dla 13-latki?

Autorka nagrania poprosiła internautów, by ocenili jej pracę. Jak to zwykle bywa, zdania są podzielone. Pojawiły się opinie, że makijaż jest zbyt mocny oraz wizualnie postarza.

"Niesamowite, jak przez makijaż można szybko przeskoczyć z 13 lat na 18", "To wygląda jak metamorfoza z 12 na 19 lat", "Po makijażu wygląda na jakieś 17 lat", "Jak dla mnie, nawet jeśli jest to makijaż na wesele, to trochę za mocny jak na 13 lat" - czytamy.

Zobacz wideo: Czy nastolatka powinna się malować?

Czy nastolatka powinna się malować?
Czy nastolatka powinna się malować?Źródło: Dzień Dobry TVN
Kiedy młoda dziewczyna może wykonać pierwszy makijaż?

Są i tacy, którym make-up przypadł do gustu.

"Nie czaję krytyki. Każda dziewczynka ma prawo od święta się wystroić. Przecież na szkolne dyskoteki też się wszystkie malowały", "Piękny makijaż", "Jeżeli rodzic się zgadza, to co komu do tego. Zwłaszcza że to okazjonalne", "Mając 13 lat, mocniej się malowałam na co dzień. Makijaż jest na parę godzin. Potem się go zmywa, w czym problem", "Takie okazje są raz na jakiś czas. Nie widzę przeciwwskazań i makijaż to cudo" - piszą internautki.  

@sylwia.ziu Mój poprzedni makijaż dla 13 latki @sylwia.ziu jak widać czasy się zmieniają i młodsze pokolenie też chce fajnie wyglądać na weselu #makijżystka #makijażnaślub#makijażślubny#makijażodkuchni Music For a Sushi Restaurant - Harry Styles

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Rob Melnychuk/Getty Images

Pozostałe wiadomości