Trendy w makijażu na 2022 rok. Co będzie modne?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Makijażowe trendy w 2022 roku
Makijażowe trendy w 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Trendy w makijażu zmieniają się cyklicznie. Co będzie modne w 2022 roku? Jakie kosmetyki warto mieć? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdą Pieczonką, makijażystką.

Makijaż. Co będzie modne w 2022 roku?

- Na pewno będzie coś, co kocham, czyli glow. Zrobiłam to już u naszej modelki. Będę jeszcze rozświetlała powiekę i usta na mokro - mówiła w Dzień Dobry TVN Magda Pieczonka, makijażystka. Dalej będzie modny delikatny, nieprzesadzony makijaż.

A co nie będzie zgodne z trendem? Jakich błędów unikać? - Za ciemny podkład. Zbyt mocno wyrysowane, prawie czarne brwi. Plamy bronzerem zrobione, zbyt teatralne rzęsy - mówiła makijażystka.

W tym roku modne będą również ciemne usta. - To jest trend, który bardziej kojarzy się z jesienią, zimą. Takie brązowe, bordowe lub ciemnofioletowe usta. Natomiast teraz jest to trend również na wiosnę i lato. Pięknie podkreśla opaleniznę, ale ubranie powinno być jasne (...) - dodała.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy trend będzie pasować do naszej urody. - Kierujmy się wyczuciem, estetyką i tym, w czym będzie nam dobrze (...) - dodała ekspertka.

Jak malować oczy w 2022 roku?

W tym roku modna będzie czarna kreska. - Tu mamy całe oko obrysowane. Nie każdemu to pasuje - mówiła Pieczonka. Taki makijaż nie będzie najlepszym wyborem dla osób, które mają małe oczy.

Modne będą również kolory. - W kierunku kociego oka, czyli robimy kocie oko w różnych kolorach. To jest super na lato, bo możemy się wtedy pobawić tym makijażem. (...) Jak jesteśmy opalone świetnie podkreśli naszą opaleniznę - mówiła.

Z mody nie wyjdą tzw. smokey eye. - Naturalne, delikatne (...). W ciepłych brązach, a nie w chłodnych. Ciepłe pasują niemal każdej z nas i nas nie postarzają - dodała makijażystka.

Jakie jeszcze trendy będą obowiązywać? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/ East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości