Makijaż

Kreska na dolnej powiece wraca do łask. Makijażystka pokazuje, jak ją wykonać

Makijaż

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Kreska na dolnej powiece wraca do łask
Kreska na dolnej powiece wraca do łaskDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNKreska na dolnej powiece wraca do łask

Malowanie kresek na powiekach to nie lada wyzwanie. Źle zrobione potrafią zmniejszyć, a nawet postarzyć oko. W Dzień Dobry TVN Marta Gąska, specjalistka od makijażu pokazała krok po kroku, jak wykonać "idealną kreskę na nieidealnym oku".

Kreski na górnej powiece – dlaczego nie każdemu pasują?

Kreska na górnej powiece to marzenie wielu kobiet. Sęk w tym, że nie do każdego kształtu oka pasuje.

- Nie wiem, co jest w nich takiego magicznego, że kobiety je kochają. Przychodzą i mówią: "Ja marzę o kresce", jak o księciu z bajki. Rzeczywiście jest tak, że drogie panie, idealne oko na kreskę ma 1 na 100, no może 1 na 90. Dlatego dzisiaj pokażę kreskę na nieidealne oko. To jest taka kreska, która będzie pasowała do każdej budowy oka, czyli na opadającą powiekę również - mówiła Marta Gąska w Dzień Dobry TVN.

Kreska na dolnej powiece - jak zrobić ją prawidłowo?

Kreska na dolnej powiece nie może być zrobiona eyelinerem. Do jej wykonania używamy ołówka lub cieni i lekko rozcieramy. Wówczas podkreśli i uwydatni ona oko.

- Liner zastępujemy cieniem. Potrzebujemy precyzyjny pędzelek, ale zaczynamy od kreski na linii wodnej. Może być ona brązowa lub czarna. (...) Bierzemy odrobinę cienia i musimy ominąć wszystkie nasze załamania, które mamy. Potem biorę pędzelek języczek, biorę cień i sobie domalowuję. To się nam ładnie połączy. Oko nam się wtedy powiększa - tłumaczyła makijażystka.

- Teraz wezmę beżowy cień, by się zblendowało. (...) Drogie panie nie bójcie się, żeby tutaj dosyć szeroko wychodzić, bo wtedy to oko ładnie nam się powiększa. Jasnym cieniem pomaluję wewnętrzny kącik i tylko doprecyzuję - dodała.

Zobacz w materiale wideo, jak krok po kroku wykonać idealną kreskę. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości