Makijaż

Błędy w makijażu zaburzają proporcje twarzy i dodają lat. Jak ich uniknąć? "To wcale nie jest trudne"

Makijaż

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Najczęstsze błędy popełniane w makijaż
Najczęstsze błędy popełniane w makijażDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Starannie wykonany makijaż pozwala podkreślić atuty urody i ukryć ewentualne niedoskonałości, jednak w trakcie aplikacji kolorowych kosmetyków warto kierować się kilkoma zasadami. Posklejane rzęsy, zbyt cienkie brwi czy nieodpowiednio obrysowane usta to zaledwie część błędów, które często popełniamy. Na szczęście można ich uniknąć. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym makijażystka Marta Gąska.

Błędy w makijażu - jak ich uniknąć?

Z pomocą kolorowych kosmetyków możemy zapewnić skórze zdrowy i promienny wygląd, ukryć niedoskonałości, podkreślić spojrzenie, a nawet optycznie wyszczuplić twarz. Niestety nie wystarczy zainwestować w produkty i akcesoria, by cieszyć się spektakularnym efektem. W wykonywaniu dziennego czy wieczorowego makijażu niezmiernie istotna jest znajomość podstawowych zasad aplikacji wybranych kosmetyków. Pozwala ona uniknąć pomyłek, mających niebagatelny wpływ na nasz wygląd.

Tajniki makijażu

Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?Dzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/3

- Takie małe błędy powodują to, że ten makijaż nie wygląda dobrze. Panie twierdzą, że makijaż jest trudny, a on w ogóle nie jest trudny. Trzeba po prostu oglądać z nami Dzień Dobry TVN (...). Wszystko jest proste, tylko trzeba wiedzieć jak, naprawdę - zapewniła Marta Gąska.

Najczęściej popełniane błędy w makijażu

Zdaniem doświadczonej makijażystki, najczęściej popełniane błędy w makijażu dotyczą aplikacji cieni do powiek, bronzera, różu do policzków, konturówki do ust, tuszu do rzęs, jak również produktów do brwi. Na szczęście można ich uniknąć. Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek. Modelowanie twarzy przyniesie oczekiwane rezultaty, jeżeli zaaplikujemy bronzer we właściwym miejscu.

- Bardzo źle konturujemy buzię i to jest najczęstszy błąd, który popełniamy, a to wcale nie jest trudne. (...). Jeśli chcemy kość policzkową pięknie wyprofilować, to idziemy do kącika ust, nie do brody - wyjaśniła Marta Gąska, prezentując prawidłowo wykonany makijaż. Dodała też, że linię konturowania można uwydatnić za pomocą pudru nałożonego poniżej bronzera. - Pomóżmy sobie, żeby pięknie tę kość policzkową podkreślić - poradziła ekspertka.

Makijażystka gwiazd nie ma wątpliwości, że często powielanym błędem w makijażu jest również nieodpowiednie użycie kredki do ust. Większość pań nie wykorzystuje jej potencjału, obrysowując wargi poniżej ich właściwego konturu. Nie inaczej jest w przypadku brwi. Zamiast budować ich kształt z pomocą wybranych produktów, wiele osób podkreśla wyłącznie linię naturalnych włosków. Co ciekawe, w trakcie tuszowania rzęs także nietrudno uniknąć niefortunnych gaf. Ekspertka radzi nakładać maskarę od nasady, ustawiając szczoteczkę pod odpowiednim kątem.

- Pamiętajcie o tym, żeby wyciągać do góry albo do boku, w zależności od tego, co chcemy uzyskać - podsumowała Marta Gąska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jonathan Storey/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości