Piękne usta na wiosnę? Nie pomijaj tego etapu pielęgnacji. "To zajmuje sekundę"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Wypisz, wymaluj - usta idealne
Wypisz, wymaluj - usta idealneDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych sprawia, że makijaż ust wraca do łask. Jak dobrać go do naszego wizerunku? Jakich kosmetyków używać, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi ustami? Swoje triki na idealny wygląd zdradza nam makijażystka Marta Gąska.

Jak dbać o usta?

Już od kwietnia nie musimy nosić maseczek w miejscach publicznych. Dla pań wykonujących pełny, codzienny makijaż to duża zmiana, ponieważ wiele z nich odzwyczaiło się od malowania ust. Teraz, gdy są one widoczne, warto zastanowić się, jak o nie zadbać, by prezentowały się zdrowo i pięknie.

Według makijażystki Marty Gąski bardzo dużą rolę odgrywa tu pielęgnacja. Jednym z jej etapów jest peeling, który nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale też podkreśla koloryt. Powinno wykonywać się go minimum 2-3 razy w tygodniu. Nie zajmuje więcej niż 5 minut, a efekty widać od razu.

Jak dobrać makijaż ust do naszego wizerunku? Ekspertka uważa, że powinien on tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyglądu. - Odpowiedzmy sobie na pytanie, jak chcemy dziś wyglądać (...) charakter tego, jak malujemy usta, powinien być dostosowany do tego, gdzie wychodzimy, jak jesteśmy ubrane - tłumaczy specjalistka.

Makijaż ust - kosmetyki

W studio Dzień Dobry TVN makijażystka zdradziła, jakie produkty do ust są na topie. Okazuje się, że odchodzimy od brokatowych błyszczyków rodem z lat 00. i stawiamy na naturalne kosmetyki z właściwościami pielęgnacyjnymi np. olejki czy balsamy do ust. W twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć też konturówki.

Jak zaznacza Marta Gąska, produkt powinien być podobny do naturalnego koloru twoich ust. - Można mieć jedną kredkę, pięknie wyrysować kontur i nałożyć pomadkę - tłumaczy.

Specjalistka zaprezentowała też, w jaki sposób możemy malować asymetryczne usta. - Jeśli jest coś takiego dziewczyny, to nie rysujemy po naturalnym obrysie, tylko poza linię naturalną - podkreśla ekspertka. Całość makijażu warto uzupełnić pomadką z olejkami pielęgnacyjnymi. - Na pięknie zadbanych ustach, tak jak na pięknej cerze, wszystko wygląda pięknie - podsumowuje Marta Gąska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości