Co zrobić, aby buty nas nie obtarły podczas zabawy sylwestrowej?

Jakie buty wybrać na sylwestrową zabawę?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Twoje stopy będą Ci wdzięczne za te gadżety
Twoje stopy będą Ci wdzięczne za te gadżety
Przedsylwestrowe inspiracje
Przedsylwestrowe inspiracje
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Taneczne SOS przed sylwestrem
Taneczne SOS przed sylwestrem
Tradycje noworoczne w Polsce
Tradycje noworoczne w Polsce
Sylwester last minute
Sylwester last minute
Przetańczyć stopą chcę całą noc
Przetańczyć stopą chcę całą noc
Sylwester z dziećmi nie musi być nudny!
Sylwester z dziećmi nie musi być nudny!
Każdą, nawet najbardziej udaną zabawę sylwestrową może zepsuć ból stóp. Jak uniknąć takich problemów? Jakie buty wybrać i jak zabezpieczyć swoje nogi przed ewentualnymi odciskami czy otarciami? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Nowak-Ibisz, pani gadżet.

Jakie buty wybrać na sylwestrową zabawę?

Kobiety, które idą na imprezę sylwestrową, nie powinny kupować nowych szpilek na ostatnią chwile. - Idziemy na imprezę w butach sprawdzonych - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz, pani gadżet. Komfort i wygodę zapewnią nam również specjalne wkładki. - To nie jest fanaberia, to jest konieczność - tłumaczyła i dodała, że należy je umieścić nawet w sprawdzonych już butach.

Stopę przed zabawą trzeba odpowiednio przygotować. - Pójść do podologa, należy w sposób odpowiedni obciąć paznokcie, usunąć zrogowacenia, czyli odsłonić tkankę sprężystą, która chroni tkankę miękką w stopach, żeby nie było obtarć - wyjaśniła.

Jeśli wiemy, że są miejsca, w których buty zawsze nasz obcierają, warto sięgnąć po specjalne separatory.

Co zrobić, jeśli buty są za ciasne?

W tym pomogą nam specjalny spray. - Kiedyś się brało wrzątek, skarpetę, pończochę, własną nogą rozpychałaś buta podczas chodzenia, polewałaś od wewnątrz ciepłą wodą. Teraz mamy spraye, bardzo dobre, zasada ta sama, nigdy bosej stopy, zawsze pończocha - tłumaczyła.

Dodatkowo - np. na noc można włożyć do buta specjalne drewniane wkładki. - One pozwalają zachować kształt buta łady. Nawet jeśli mamy super trampki, adidasy takie naprawdę z wyższej półki i chcemy je założyć na sylwestra, bo pasują do stylizacji, włóżmy do nich wcześniej takie wkładki, bo one wtedy trzymają piękny kształt, nie ma tych zagnieceń - dodała.

O czym jeszcze warto pamiętać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?