"Dbajmy o swoje kręgosłupy". Ekspertka radzi, jak utrzymać porządek w damskiej torebce

Autor:
Berenika
Olesińska
Ogarnij swoją torebkę
Ogarnij swoją torebkęDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Zawartość damskich torebek zaskoczyłaby niejednego mężczyznę. Panie lubią być przygotowane na każdą sytuację, dlatego też nie ograniczają się w wypełnianiu po brzegi podręcznego, codziennego bagażu. Jak w tym chaosie zachować porządek? Podpowiadamy.

Porządek w damskiej torebce - jak segregować zawartość?

Uporządkowanie torebki to jedno, ale utrzymanie tego porządku przez dłuższy czas jest już znacznie trudniejszym zadaniem. Bałagan w torebce i związany z tym chaos oraz nieustanne szukanie zgubionej zawartości potrafią spędzić sen z powiek wielu kobietom. Na pomoc przychodzi więc architekt porządku Agnieszka Witkowska, która w Dzień Dobry TVN zdradziła, jak poradzić sobie z takim problemem.

- Najpierw najlepiej zrobić odgracanie, czyli wyjmujemy wszystko i sprawdzamy, co w tej torebce faktycznie jest. Dbajmy o swoje kręgosłupy, dbajmy o swoją postawę i nie nośmy wszystkiego. Wybieramy, co jest dla nas faktycznie ważne - zaleciła ekspertka.

Warto również skorzystać z przydatnych przy segregacji organizerów, dzięki którym można przełożyć całą zawartość jednej torebki do drugiej.

Książki, długopisy i paragony w damskiej torebce - jak je odnaleźć?

Agnieszka Witkowska zaprezentowała w kawiarence Dzień Dobry TVN praktyczny i łatwy w użytkowaniu otulacz. Ta miękka w dotyku, wkładana na grzbiet książki okładka zadba o to, by inne, bardziej ostre przedmioty, które znajdują się torebce, nie zniszczyły delikatnych kartek papieru.

Idealnym rozwiązaniem na utrzymanie porządku w torbie jest też zainwestowanie w piórnik, do którego można włożyć długopisy i następnie dzięki specjalnej gumce przyczepić go do wspomnianego wyżej otulacza. A jak radzić sobie z piętrzącym się stosem paragonów?

- Można zrobić zdjęcie, bo taki elektroniczny paragon również jest uznawany przy reklamacjach czy przy zwrotach. Są też specjalne aplikacje, które np. z paragonu odczytują datę, do kiedy możesz zwrócić jakiś produkt i jeszcze Ci o tym przypomną, więc nie musisz tych papierów ze sobą nosić - rekomendowała architektka porządku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości