Jak dopasować spódnicę do sylwetki? "Wysoki stan będzie służył każdej z nas"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mini, maxi, a może z baskinką?
Mini, maxi, a może z baskinką?
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
W tym sezonie do łask wracają spódnice. Warto wybierać modele, które posłużą naszej sylwetce. Stylistka Paulina Mikulska wyjaśniła w programie Dzień Dobry TVN, na co zwrócić uwagę szukając fasonu dla siebie.

Jaką spódnicę wybrać?

- Jak wiemy, królują te mini, ale każdy musi znać ten fason idealny dla swojej sylwetki - powiedziała stylista. - Mój typ sylwetki to typ kolumna, wysoki, bez takich kobiecych kształtów. Jest to typ sylwetki, który ma duże pole do popisu, ale dobrze będzie przy tego rodzaju sylwetkach troszeczkę sobie dodać. Czy w ramionach, czy tak, jak ja dzisiaj, za pomocą spódnicy dodałam sobie kilka centymetrów w biodrach - wyjaśniła.

Jak zaznaczyła, idealna sylwetka to teoretycznie ta w typie klepsydry, dlatego wybierając spódnicę dążymy do uzyskania właśnie takiego kształtu.

- Tak jak Marta, która jest dzisiaj reprezentantką takiej idealnej klepsydry. Ma pięknie zarysowany biust, ma apetyczne kobiece bioderka, wcięcie w talii. Taką figurę możemy za pomocą różnych stylizacji sobie wymodelować - podkreśliła Mikulska.

Spódnica dla każdego typu figury

Obok klepsydry i kolumny, wyróżnia się także figury przypominające wiolonczelę czy gruszkę. W programie Dzień Dobry TVN stylistka wymieniła najpopularniejsze kształty, ale są źródła, które wyróżniają ich nawet dwanaście.

- W przypadku Zuzy, to jest tak zwana wiolonczela, czyli taka figura, która ma piękne, szczupłe łydki, które też warto podkreślać za pomocą spódnicy. Dzisiaj jest to spódnica delikatnie poszerzana, ma fajny grubszy materiał, dzięki czemu fajnie nam tę sylwetkę modeluje - tłumaczyła stylistka.

I dodała:

- Ma też kieszenie. Tutaj musimy uważać, bo czasami kieszenie mogą jeszcze kilka centymetrów w biodrach nam dodać. Akurat przy tym fasonie i przy tym kolorze wygląda to naprawdę bardzo zgrabnie.

Warto wspomnieć również o tym, że do spódnic można dodawać cięższe buty. Przy nich noga wydaje się jeszcze szczuplejsza. Z kolei w uzyskaniu wcięcia w talii pomoże nam spódnica z wyższym stanem.

- Spódnice możemy też podzielić na te z wysokim stanem i niskim. Wysoki stan będzie służył każdej z nas, ponieważ najpiękniej wyeksponuje właśnie talię i ta sylwetka nabierze kształtów - tłumaczyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości