Z pasji do muzyki. Jak powstał zespół Rozmazani?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rodzinne muzykowanie
Rodzinne muzykowanie
Muzyczny debiut Katarzyny Miller: „Choćby tylko na chwilę”
Muzyczny debiut Katarzyny Miller: „Choćby tylko na chwilę”
Dyrygent, którego zbroją jest muzyka
Dyrygent, którego zbroją jest muzyka
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Wiatr w rap
Wiatr w rap
Ewa Baran i Dariusz Baran kochają muzykę. Małżonkowie pasją do śpiewania i muzykowania zarazili również swoje dzieci. Miłość do grania okazała się na tyle silna, że Ewa zaczęła nagrywać własne utwory. Jak powstała jej kapela Rozmazani?

Ewa Baran i Dariusz Baran o pasji do muzyki

W domu Ewy i Dariusza ciągle gra muzyka. - Z każdego pokoju leci inna. Na dole Darek słucha swojej. Marcela uderza w perkusję, Michał coś pogrywa na gitarze i ja sobie tutaj coś innego tworzę - powiedziała Ewa Baran. Dariusz przyznał, że od najmłodszych lat śledził listy przebojów. - Zawsze wyobrażałem sobie siebie, jako dziennikarza muzycznego. Pasja do muzyki została, gromadzenie płyt, słuchanie audycji - dodał.

W domu rodzinnym Ewy muzyka była obecna od zawsze. Jej tata słuchał dużo jazzu, klasyki, a także rocka progresywnego. - Zaczęłam sobie grać na pianinie. To był taki pseudo syntezator. Miałam gitarę. Znalazłam paru kumpli i założyliśmy zespół. Na początku to był taki zespół do kotleta. Potem graliśmy również rockowe koncerty - wyznała Ewa.

Jak powstał zespół Rozmazani?

Z czasem w życiu Ewy miejsce koncertów zajęły dom i rodzina. Jednak marzenie o własnym zespole i tworzeniu muzyki nie minęły. - Kiedy Ewa mówiła, żebyśmy coś wspólnie nagrali, nie czułem się na siłach, kompletnie, ale widziałem dużą potrzebę, żeby zrealizować takie marzenie. Potem znalazła pokrewną duszę - dodał Dariusz.

Jedno niespodziewane spotkanie sprawiło, że Ewa z podśpiewującej mamy zmieniła się w liderkę zespołu Rozmazani. - Wojtka poznałam przez naszego wspólnego kolegę, który polecił mi go, jako osobę, która zna się na komputerach. Okazało się, że Wojtek robi muzykę - powiedziała.

Mimo że kapela zdobywa coraz większą popularność, to Ewa nie zrezygnowała z rodzinnego muzykowania. - Lubię takie sytuacje rodzinne, np. gotujemy razem z Marcelą i tłuczemy sobie mięso tłuczkiem w rytm muzyki, która leci - stwierdziła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Agata Hryń

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości