spódnica

  spódnica

  Dla wielu kobiet spódnica to jeden z podstawowych elementów garderoby. Choć na przestrzeni lat zmieniały się wzory i kroje, nigdy nie wyszła z mody. Z okazji Światowego Dnia Spódnicy o historii tego wyjątkowego elementu ubioru opowie w studio Dzień Dobry TVN dr Aleksandra Jatczak-Repeć, historyczka mody i sztuki oraz Laura Łącz, aktorka i miłośniczka spódnic. 

  Krótkie spódniczki, zwane spódniczkami mini, miniówkami lub miniówami, pojawiły się w Europie w latach 60. XX wieku. Od tej pory na stałe zagościły w damskich szafach. Minispódniczka pozwala poczuć się bardzo kobieco i atrakcyjnie, eksponuje nogi. Często jest wybierana przez młode, szczupłe dziewczyny.

  Kopertowa spódniczka zawojowała świat mody, podobnie jak kopertowa bluzka i sukienka. Wyszczupla i wysmukla ciało, sprawiając, że większość kobiet poczuje się w niej dobrze. Można nosić ją zarówno na co dzień do biura, jak i na wieczorne wyjście czy na spacer po plaży.

  Projektant Jan Leśniak pokazał, jak uszyć plażowe wdzianko, które można nosić na trzy sposoby - w formie spódnicy, bluzki lub sukienki. Do dzieła!

  Gościem Dzień Dobry TVN była Alicja Napiórkowska. Stylistka podpowiada, jak wystylizować spódnice mini, midi i maxi zimową porą. Czy spódnica może ukryć mankamenty figury? Jakie fasony powinny nosić panie, które mają szerokie biodra?

  Czym charakteryzuje się włoski styl ubierania? Jak połączyć elementy, które na pozór do siebie nie pasują, by stanowiły spójną całość? Na co warto uważać podczas komponowania stylizacji w stylu włoskim? Gościem Dzień Dobry TVN była Alicja Napiórkowska. Stylistka podpowiedziała również, jak prawidłowo dobrać jesienne i zimowe buty do spódnicy.