Kapelusze, które ubarwiają polskie ulice. "Taka moja misja"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Małgo Fall
Kapelusze, które ubarwiają polskie ulice
Kapelusze, które ubarwiają polskie uliceDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Hanna Bulczyńska tworzy nakrycia głowy. Jej kapelusze grały w filmach takich jak: "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" czy "Jak poślubić milionera". Nosili je m.in. Michał Szpak, Halina Mlynkova i Kasia Nosowska. Modystka o swojej pasji i pracy opowiedziała w reportażu Dzień Dobry TVN.

Hanna Bulczyńska - jak zaczęła projektować kapelusze?

Hanna Bulczyńska przez lata projektowała kosmetyczki. Kończąc 40. rok życia, zdała sobie sprawę, że czas spróbować czegoś nowego.

- Stwierdziłam, że będę robić coś, czego nie robi nikt. Poszłam do pani modystki i zapytałam, czy mogę u niej uczyć się robić kapelusze. Pani powiedziała: "Nie, tego się nie da nauczyć. To jest wiele lat nauki". No dobrze, skoro się nie da, to się nie da. Zaczęłam szukać gdzie indziej, bo jak już coś postanawiam, to się nie poddaję - tłumaczyła modystka.

- Znalazłam szkołę robienia kapeluszy w Nowym Jorku. Poleciałam na kurs do pani, która uczyła się u Stephena Jonesa [czołowego brytyjskiego modysty - red.] - dodała.

Kapelusz - koroną, którą nosimy na co dzień

Każdy kapelusz spod ręki Hanny Bulczyńskiej jest wyjątkowy, pełen koloru i szaleństwa. - Uwielbiam błysk, woalki, motylki, kwiaty. Musi być wszystko. Im więcej, tym lepiej - przyznała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Jej nakrycia głowy gościły na łamach magazynów: "L'Officiel", "Elle" czy "Viva!". - Największy pozytywny szok, jaki przeżyłam, był latem 2020 roku, kiedy w sklepie na rogu - tutaj na Pradze u mnie - stoję w kolejce i zerkam na regał z gazetami i patrzę: moja korona na okładce "Vivy!". To było spektakularne przeżycie - wspominała modystka.

Jak zaznaczyła, kapelusz jest naszą koroną, którą nosimy na co dzień. - Każda z nas jest królową, więc tę koronę musi mieć - podkreśliła modystka.

Do pracowni Hanny Bulczyńskiej zgłaszają się kobiety, którym brak wiary w siebie. - Stają przed lustrem, wkładają kapelusz i nagle biust idzie do przodu, wyciąga się szyja, broda idzie do przodu. Spoglądają w to lustro i dzieje się magia - wyjaśniła twórczyni. - Kapelusz dostaje energii wtedy, kiedy wkłada go na siebie kobieta i daje temu nakryciu głowy swoją energię. [...] Śmieję się, że to taka moja misja, żeby ubarwić naszą Polskę, bo brakuje nam tego koloru - podsumowała twórczyni.

Co o kapeluszach modystki myślą kobiety? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości