Horoskop

Co mówią o nas imiona? "Stanowią tylko część tego, co składa się na nasz charakter"

Horoskop

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Wraz z imieniem, które nadają nam rodzice, otrzymujemy jakiś zespół cech. Co oznaczają poszczególne imiona? Czym warto się kierować przy wyborze? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sylwestrem Chordeckim, numerologiem.

Jakie znaczenie mają imiona?

Zgodnie z dawnymi wierzeniami razem z imieniem otrzymujemy określone cechy charakteru, które są mu przypisane. Na tym jednak nie koniec. - W wielu kulturach nadanie imienia miało wymiar magiczny, bo imię miało nas chronić i być swego rodzaju wróżbą na przyszłość. Znając jego znaczenie, można było określić, jakim człowiekiem będzie osoba, która je nosi - powiedział w Dzień Dobry TVN Sylwester Chordecki, numerolog.

Mimo że powoli odchodzi się od takiego myślenia, to nadal nadajemy dzieciom imiona, które dobrze nam się kojarzą, nosił je ktoś sławny lub bliska nam osoba. Warto dodać, że na przestrzeni lat znaczenie niektórych imion się zmieniło. - Paulina już nie oznacza "tej drugiej" lub "osoby zależnej od kogoś". Kobiety, które noszą to imię, mają przed sobą bardzo dobry czas. Będą się w czymś specjalizowały, niewiele rzeczy uda się przed nimi ukryć - powiedział numerolog.

Musimy jednak pamiętać, że nasz charakter oraz to, jak potoczy się nasze życie, nie zależy tylko od imienia, które nosimy. - Imię to tylko część. Poza nim mamy jeszcze nazwisko, datę urodzenia. Do tego dochodzą jeszcze miejsce, w którym żyjemy, nasze relacje z rodziną oraz przyjaciółmi - tłumaczył specjalista.

Najpopularniejsze imiona w Polsce - co oznaczają?

Jakie znaczenie kryje się za Zuzanną i Antonim, czyli imionami, które obecnie najchętniej nadajemy dzieciom? - Zuzanna oznacza czysta, niewinna, ale nie tylko. Kobiety, które noszą to imię, muszą walczyć o swoje. Często też zaczynają coś od nowa - wyjaśniał Sylwester Chordecki. Natomiast Antonii to osoba, która ma siłę przebicia. - Warto dodać, że to imię ewoluowało. Kiedyś Antoni był łagodny, obecnie oznacza kogoś, kto prze do przodu - podkreślił nasz gość.

Równie sporą popularnością, co Zuzanna, cieszy się imię Hania. - Hania jest łaskawa, ale też więcej widzi i wie. Ma doskonałą intuicję i trudno jest ją oszukać - powiedział numerolog. Jednym z chętniej wybieranych męskich imion jest Jan. - To imię jest bardzo chronione. Osoby, które je noszą, zawsze spadają na cztery łapy - dodał nasz gość. Jakie znaczenie kryje się za innymi popularnymi imionami? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości