"W trójkącie" - nowy film Rubena Östlunda. "Interesują mnie momenty, w których zawodzimy jako ludzie"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Anna Kowalska
Ruben Ostlund o swoim nowym filmie: „W trójkącie”
Ruben Ostlund o swoim nowym filmie: „W trójkącie”Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Ruben Östlund powraca w wielkim stylu. W swojej najnowszej satyrze szwedzki reżyser atakuje świat mody, mediów społecznościowych i luksusu. O kulisach powstawania filmu opowiedział w rozmowie z Anną Kowalską dla Dzień Dobry TVN.

Film "W trójkącie" - o czym jest?

Film "W trójkącie" został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. Opowiada o parze modeli-celebrytów, którzy trafiają na superluksusowy jacht. Tam spotykają najbogatszych ludzi świata. Niespodziewany sztorm burzy jednak społeczną hierarchię.

- Gdy zacząłem pisać scenariusz, chciałem być bezstronny zarówno dla bogatych, jak i biednych. Chciałem traktować ich na równi. Interesują mnie momenty, w których zawodzimy jako ludzie - powiedział Ruben Östlund. - Lubię społeczne eksperymenty, więc chciałbym, żeby publiczność przychylnie patrzyła na moich bohaterów. To tylko ludzie i ja potrafię się z nimi identyfikować. Próbuję zrozumieć, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Jako społeczność uważamy, że miliarderzy nigdy nie mają prospołecznych poglądów i nie interesują się dobrem ogółu. Myślimy, że są sztuczni, że są egoistami. Każdy z nas uwielbia na ten temat debatować. Bardzo idealistyczne jest myślenie, że jak jeden miliarder zmieni swoje zachowanie, to świat zmieni się na lepsze. To system musi się zmienić. Tylko wtedy wyrównamy nierówności - podkreślił reżyser.

Film "W trójkącie" - obsada

Najnowszy film Östlunda szybko zdobył międzynarodowe uznanie. W rolach głównych wystąpili Harris Dickinson, Woody Harrelson i początkująca południowoafrykańska aktorka Charlbi Dean. Tuż przed oficjalną międzynarodową premierą filmu doszło jednak do tragedii. W sierpniu zeszłego roku 32-latka zmarła nagle w nowojorskim szpitalu z powodu sepsy bakteryjnej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości