Martyna Wojciechowska szczerze o depresji poporodowej. "Byłam zdruzgotana"

Martyna Wojciechowska szczerze o depresji poporodowej. "Dość tego lukrowanego, sztucznego świata"
Martyna Wojciechowska o nowym sezonie "Kobiety na Krańcu Świata"
Martyna Wojciechowska o nowym sezonie "Kobiety na Krańcu Świata"
Endo mama
Endo mama
Tęczowe mamy
Tęczowe mamy
Nastoletnie mamy w sieci
Nastoletnie mamy w sieci
Życie młodej mamy z cukrzycą
Życie młodej mamy z cukrzycą
Martyna Wojciechowska to zapalona podróżniczka, która od lat podkreśla, że rodzina jest dla niej priorytetem. Prezenterka w najnowszym wywiadzie otwarcie przyznała, że nie zawsze relacje z córką należały do najłatwiejszych. Gwiazda już po urodzeniu Marysi mierzyła się depresją poporodową.

Martyna Wojciechowska o depresji poporodowej

Martyna Wojciechowska to nie tylko jedna z najpopularniejszych podróżniczek w Polsce, ale także szczęśliwa mama 15-letniej Marysi i adoptowanej Kabuli. Martyna od jakiegoś czasu jest także propagatorką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a o swoich doświadczeniach zawsze mówi otwarcie i bez lukru.

W najnowszym wywiadzie Wojciechowska wróciła wspomnieniami do jednego z najtrudniejszych momentów w swoim macierzyństwie. Gwiazda przyznała, że musiała zmierzyć się z depresją poporodową.

- Pouczano mnie, co muszę, co powinnam, co należy, bo to, co robiłam, uznano za niewłaściwe. Byłam zdruzgotana. Presja, że muszę być "jakaś", towarzyszyła mi bardzo długo. Teraz jestem najszczęśliwszą mamą na świecie - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy", wracając wspomnieniami do tych trudnych momentów.

- Z pomocą specjalistów można nauczyć się je rozumieć, kontrolować. Dość tego lukrowanego, sztucznego świata. Depresję poporodową pamiętam jako traumatyczne przeżycie - dodała.

Martyna Wojciechowska może liczyć na wsparcie córki

Podróżniczka niejednokrotnie podkreślała, że macierzyństwo to wspaniała, ale również wyboista droga. Jednak dzięki rozmowie i zrozumieniu jej kontakt z nastoletnią już córką jest bardzo dobry.

- Wszyscy mnie ostrzegali, że trudno jest być rodzicem nastolatki/nastolatka, a ja czuję się w roli mamy lepiej niż w jakiejkolwiek innej - wyznała Wojciechowska.

Martyna niedawno wróciła na plan nowego sezonu swojego kultowego programu "Kobieta na krańcu świata" i jak przyznała, mogła liczyć na wsparcie córki.

- Marysia ma 15 lat i jest świetną dziewczyną, bardzo mnie wspierała w powrocie na plan programu "Kobieta na krańcu świata" - podkreśliła Wojciechowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Onet

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości