Małgorzata Kożuchowska wyróżniona medalem od ministra kultury. "Jestem dumna i zaszczycona"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Pudelek.pl, Instagram
Małgorzata Kożuchowska w nowej roli
Małgorzata Kożuchowska w nowej roliDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Małgorzata Kożuchowska otrzymała z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Aktorka została wyróżniona wraz z pozostałymi 19 "wybitnymi twórcami i artystami teatralnymi", wśród których nie zabrakło między innymi Sławomiry Łozińskiej. Gwiazda pokazała wzruszającą treść liściku gratulacyjnego, który otrzymała od rodziców.

Małgorzata Kożuchowska odznaczona Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Na 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji wyróżniono 20 artystów, którzy zdaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie sztuki. Grono tegorocznych laureatów zasiliła Małgorzata Kożuchowska.

Aktorka pojawiła się na uroczystości wręczenia Medali "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w eleganckim, czarnym garniturze i białej koszuli. Miała upięte włosy, a usta podkreślone czerwoną pomadką. Gwiazda odebrała złoty krążek z rąk ministra Piotra Glińskiego, który nie szczędził słów uznania dla odznaczonych.

- Składam szczególne podziękowania i gratulacje naszym dzisiejszym laureatom wyróżnionym najwyższym polskim odznaczeniem dla ludzi kultury, jakim jest Medal "Gloria Artis". Honorujemy Was w imieniu państwa polskiego, w imieniu naszej wspólnoty narodowej - miał mówić cytowany na Twitterze wicepremier.

Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Małgorzata Kożuchowska komentuje zdobycie wyróżnienia

Małgorzata Kożuchowska postanowiła odnieść się do sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zgrabnie wplotła podziękowania w treść dłuższego wpisu, który zamieściła z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W poście wymieniła sztuki teatralne, w których obecnie bierze udział i zwróciła się między innymi do dyrektorów artystycznych instytucji, w których pracuje - Jana Englerta (Teatr Narodowy) oraz Krystyny Jandy (Teatr Polonia).

- Ten dzień był dla mnie dodatkowo wyjątkowy, bo zostałam wyróżniona Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jestem dumna i zaszczycona. Dziękuję wszystkim moim wspaniałym kolegom reżyserom i aktorom, dzięki którym czuję, że moja praca to coś więcej niż obowiązek i rzemiosło. Zaszczyt być częścią tej wielkiej, teatralnej rodziny! Dziękuję! - napisała gwiazda.

W dołączonych do wpisu fotografiach zamieściła zdjęcie kartki, którą dwa dni przed odebraniem medalu otrzymała od rodziców. - Nareszcie udało się!!! Gratulujemy i dziękujemy! Jesteśmy z Ciebie dumni i kochamy Cię. Mama i Tata - czytamy w krótkiej notce.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Pudelek.pl, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia.pl

Pozostałe wiadomości