Artysta kochał ją do szaleństwa. Oto historia miłości Czesława Niemena i jego żony Małgorzaty

Czesław Niemen i Małgorzata Niemen
Artysta kochał ją do szaleństwa. Poznaj historię miłości Czesława Niemena i jego żony Małgorzaty
Źródło: GettyImages. wmmedia
Czesław Niemen bez wątpienia jest jedną z największych legend polskiej muzyki. Choć uganiały się za nim tabuny fanek, swoje serce oddał Małgorzacie. Poznał ją w klubie i z miejsca stracił dla niej głowę. W latach 80. XX w. uchodzili za jedną z najpiękniejszych par w Warszawie. Poznaj historię miłości Małgorzaty i Czesława Niemenów.

Miłość i związki

Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów

On był znanym wokalistą, w którym kochały się tysiące fanek, ona jako modelka czarowała mężczyzn swoją urodą oraz uroczym uśmiechem. Mimo iż osiągnęli spory sukces medialny, stronili od blasku fleszy i bardzo chronili swoją prywatność. Jak zaczęła się historia ich miłości?

Czesław i Małgorzata Niemenowie - historia miłości

Gdy Czesław Niemen poznał Małgorzatę Krzewińską miał już znaczącą pozycję w branży i jedno nieudane małżeństwo za sobą. "Dziwny jest ten świat" uzyskał status kultowego przeboju pokolenia, a on sam cieszył się nie tylko uznaniem krytyków, ale też fanów muzyki. Ona również miała na swoim koncie niemałe sukcesy - pracowała jako modelka dla domów mody Moda Polska oraz Telimena. Po raz pierwszy wpadli na siebie w 1973 w klubie "Remont" i z miejsca się zakochali.

Z początku powodzenie tej miłości mogło wydawać się nieosiągalne. Dzieliło ich 14 lat (Małgorzata była młodsza od męża), styl życia, a także usposobienie. Jednakże zakochani nie przejmowali się tym i bardzo szybko stanęli na ślubnym kobiercu. Po latach Małgorzata Niemen przyznała w wywiadzie, że życie u boku muzyka nie należało do łatwych, ale zdecydowała się na to z pełną świadomością. Po ślubie zamieszkali razem w kawalerce obok Ogrodu Saskiego i zaczęli budować wspólne życie.

Czesław Niemen nazywał żonę swoją muzą

Czesław Niemen wielokrotnie powtarzał, że żona była jego muzą i prawdziwą miłością życia. Spędzili ze sobą ponad 30 lat, aż do śmierci muzyka w 2004 roku. Doczekali się dwóch córek - Natalii oraz Eleonory. Obie odziedziczyły po swoim sławnym ojcu zdolności muzyczne i również zajmują się śpiewaniem. Niemenowie najlepiej czuli się w swoim towarzystwie, stronili od blasku fleszy i mediów.

Pragmatyczna i ułożona Małgorzata doskonale wpisała się w życie ekstrawaganckiego artysty i dała mu spokojny dom oraz kochającą się rodzinę. Przez lata wspierali się zarówno w codziennym życiu, jak i karierze. Czesław Niemen stał się jednym z najbardziej cenionych artystów swoich czasów. Również jego żona rozwijała swoją karierę. Była pierwszą kobietą z Polski, która pojawiła się we włoskiej edycji magazynu "Vogue".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: viva.pl, plejada.pl, kobieta.onet.pl, straznicepamieci.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages. wmmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości