Gwiazdy

Zmarł wykonawca przeboju "Biełyje rozy". Co było przyczyną śmierci?

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Interfax
Joshua Alzate / EyeEm/Getty Images Nie żyje Jurij Szatunow

Jurij Szatunow nie żyje. Muzyk znany był szerszej publiczności m.in. z utworu "Biełyje rozy". Wokalista grupy Łaskowyj Maj zmarł prawdopodobnie z powodu ataku serca - takie informacje podaje Interfax. Miał 48 lat.

Kim był Jurij Szatunow?

Jurij Szatunow przyszedł na świat 6 września 1973 r. W latach 1986–1991 był wokalistą radzieckiej, a później rosyjskiej grupy Łaskowyj Maj, w skład której wchodziły dzieci z domu dziecka w Orenburgu. Artysta trafił do sierocińca w wieku 12 lat, po śmieci matki. Polska publiczność zapamiętała zespół dzięki utworowi "Biełyje rozy". Łaskowyj Maj rozpadł się w 1992 r.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

W 2009 r., przy okazji premiery filmu opowiadającego o historii grupy, kapela ponownie pojawiła się na scenie, ale bez Szatunowa w składzie.

Jurij Szatunow - śmierć

- Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija - powiedział rzecznik Szatunowa Arkadij Kudriaszow w rozmowie z agencją TASS. Wiadomość o przyczynie śmierci wokalisty podała agencja Interfax, powołując się na źródła medyczne. Według jej informacji muzyk zmarł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim z powodu ataku serca.

Jak podał serwis TVN24, cytując "Diełowogo Petersburga", "w sierpniu zeszłego roku Szatunow dementował pogłoski o swojej śmierci, ponieważ media informowały, że miał zginąć w wypadku drogowym: <>".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej w serwisie TVN24.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Interfax

Źródło zdjęcia głównego: Joshua Alzate / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości