Ma za sobą 3 małżeństwa. Pierwsze skończyło się po kilku miesiącach. Grażyna Szapołowska obchodzi 70. urodziny

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
gs24.pl, dziennikzachodni.pl
Jaka babcia, taka wnuczka
Jaka babcia, taka wnuczkaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

19 września to dla Grażyny Szapołowskiej szczególna data. Tego dnia aktorka obchodzi urodziny. Z tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenia zarówno z zawodowego, jak i z prywatnego życia gwiazdy. Jaki jest sekret jej urody i młodzieńczego blasku?

Grażyna Szapołowska - elektryzująca aktorka

Grażyna Szapołowska przyszła na świat 19 września 1953 r. w Bydgoszczy, ale resztę dzieciństwa spędziła w Toruniu. Po maturze przeprowadziła się do Jeleniej Góry, a następnie do Warszawy, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i tuż po studiach rozpoczęła pracę w stołecznym Teatrze Narodowym. Na szklanym ekranie zadebiutowała w serialach "Czterdziestolatek" i "Lalka", gdzie zagrała epizodyczne role. Na deskach teatru miała okazję rozwijać swój warsztat pod okiem wybitnych reżyserów takich jak: Andrzej Wajda czy Jan Englert.

Choć Grażyna Szapołowska ma na swoim koncie kilkadziesiąt kreacji filmowych i telewizyjnych, za tę najbardziej charakterystyczną i pozostającą w pamięci uznaje się rolę Telimeny w filmie "Pan Tadeusz", za którą gwiazda otrzymała Orła w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca.

Życie prywatne i związki Grażyny Szapołowskiej

Grażyna Szapołowska trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym wybrankiem był aktor Marek Lewandowski, jednak relacja ta nie przetrwała próby czasu. Para rozwiodła się zaledwie kilka miesięcy po ślubie. Kolejnym partnerem, któremu gwiazda przysięgała miłość aż po grób, był Andrzej Jungowski. Małżonkowie w 1978 roku doczekali się narodzin córki Katarzyny, jednak wspólne dziecko nie zagwarantowało trwałości tego związku. Aktorka oddała swoje serce kolejnemu mężczyźnie - dziennikarzowi Pawłowi Potoroczynowi. Trzecie małżeństwo również skończyło się fiaskiem. Od 2002 roku gwiazda kina związana jest z przedsiębiorcą Erykiem Stępniewskim.

Jak Grażyna Szapołowska dba o formę?

Grażyna Szapołowska uchodzi za kobietę, która zawsze wyróżnia się nonszalanckim, a zarazem eleganckim stylem bycia. Aktorka lubi podkreślać swoją urodę ubiorem, gestami czy charakterystycznym brzmieniem głosu. W jaki sposób udaje jej się w wieku 70 lat zachowywać tak młodzieńczy wygląd? Jak się okazuje, gwiazda nie stroni wcale od używek.

- Poza tym, że dużo piję i palę, uprawiam również sport. Na przykład rano biegam, a po południu ćwiczę boks - mówiła niegdyś w rozmowie z serwisem gs24.pl. - Świeże powietrze, trochę gimnastyki, trochę seksu, trochę książki, trochę przespanych nocy... - dodała w wywiadzie.

Jedną z metod aktorki na oczyszczenie organizmu jest stosowanie trzydniowej głodówki. - Piję wtedy tylko wodę z odrobiną miodu i pieprzu cayenne. Biorę dużą butelkę mineralnej, dodaję trzy łyżki miodu i wsypuję pół torebki pieprzu, po czym potrząsam to wszystko. Wypijam takie dwie butelki dziennie, nic więcej. Pieprz cayenne powoduje, że płuca się oczyszczają. To dla mnie ważne, bo sporo palę. W czasie diety oczyszczającej odstawiam jednak papierosy. Poza tym dużo chodzę. Piję swoją miksturę, spaceruję, piję, spaceruję, i tak w kółko - tłumaczyła gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: gs24.pl, dziennikzachodni.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości