Gosia Sacała o głosie wie wszystko. Gdy słucha śpiewu, jest w stanie wyczytać emocje, choroby i traumy

O głosie wie wszystko. Co stoi za sukcesem Gosi Sacały?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Gosia Sacała - ona wie wszystko o głosie
Gosia Sacała - ona wie wszystko o głosie
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Gosia Sacała to wyjątkowa trenerka głosu i nauczycielka śpiewu, która swoją miłością do muzyki zaraża wszystkich wokół. Gosia nie tylko prowadzi szkolenia na nauczycieli i warsztaty wokalne, ale także robi furorę w sieci. Od kilku lat prowadzi kanał, w którym ocenia śpiew polskich i zagranicznych artystów, a jej filmy mają łącznie ponad 30 mln wyświetleń.

Gosia Sacała. Miłość do muzyki od pierwszych chwil

Gosia Sacała to trenerka wokalna, u której miłość do muzyka narodziła się jeszcze w łonie matki. - Kiedy uczę śpiewu, to nie chodzi tylko o śpiewanie, dla mnie głos jest pretekstem do prawdziwego spotkania z człowiekiem, to jest wielka ciekawostka - przyznała Gosia.

- Gosia przesiąkła tym wszystkim i kiedyś przyszła i powiedziała "Mamo, ja też będę grała". - zdradziła nam mama Gosi Lidia Muszczyńska. - To był taki proces, instrument, potem wokal, a potem już dalej poszła w szkolenie wokalne - dodała.

Co w głosie jest najciekawsze według Gosi Sacały?

Zdaniem Gosi Sacały głos jest zwierciadłem, który może powiedzieć o człowieku niemal wszystko. - Gdy słucham, jak ktoś śpiewa, jestem w stanie się domyślić, jakie emocje przychodzą mu najprościej, a które są najtrudniejsze. Mogę domyślić się jego historii ciała, choroby, a także traum i blokad emocjonalnych - wyjaśniła trenerka, podkreślając, że każdy z nas ma mapę emocji w swoim ciele.

- Większość naszego strachu jest przetrzymywana w brzuchu. Konkretnie rodzaj strachu jakim jest wstyd jest w miednicy, nasza radość lub smutek są w klatce piersiowej, a złość w żuchwie i w gardle. Kiedy patrzę na człowieka, jak śpiewa, mogę zaobserwować, które przestrzenie się poruszają - dodała.

Beniamin Wojtyla, uczeń Gosi, stwierdził, że dzięki wiedzy mentorki może z łatwością zdefiniować swoje wokalne problemy.

Zdaniem Gosi śpiewać może każdy. - Jednak od razu tutaj dwie małe gwiazdki, nie wszyscy na tym samym poziomie i nie wszyscy tak samo szybko - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Sylwia Witas

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?