George R. R. Martin skomentował nowy sezon "Rodu Smoka". Jak ocenia zmiany w scenariuszu?

George R. R. Martin
George R. R. Martin skomentował serial "Ród Smoka"
Źródło: Jeff Kravitz/GettyImages
Pierwsze cztery odcinki nowego sezonu "Rodu Smoka" można już oglądać w serwisie Max. Z epizodami zdążył się zapoznać nawet autor książkowego oryginału, George R. R. Martin, i na swoim blogu odniósł się do zmian poczynionych przez scenarzystów. Jak mu się one podobają? Czy ma za złe twórcom serialu, że zmienili napisaną przez niego fabułę? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.

Drugi sezon "Rodu Smoka" zbiera pozytywnie opinie zarówno recenzentów, jak i widzów. Autorzy scenariusza wprowadzili jednak sporo zmian względem książkowego oryginału. Co o nich sądzi autor?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Powraca "Ród smoka"
Powraca “Ród smoka” - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Drugi sezon "Rodu Smoka" - co o pierwszych odcinkach sądzi George R. R. Martin?

George R. R. Martin miał niedawno okazję obejrzeć dwa pierwsze epizody nowego sezonu "Rodu Smoka". Swoje wrażenia opisał na blogu, gdzie między innymi pochwalił reżyserię i aktorów. Odniósł się także do licznych zmian względem swojej powieści. Okazuje się, że bardzo mu się one podobają.

- Cóż za wspaniały sposób na rozpoczęcie sezonu. Reżyseria była znakomita. Weteran "Gry o Tron" Alan Taylor wyreżyserował pierwszy odcinek, a Clare Kilner drugi. Oboje wykonali wspaniałą robotę. Nie mogę też nachwalić się kreacji aktorskich. Emma D’Arcy ma tylko jedno zdanie w "Syn za syna", ale swoją pracę wykonuje oczami i mimiką; absolutnie dominuje w tym odcinku. Jej żal po zamordowanym synu jest namacalny - stwierdził pisarz. Pochwalił również innych aktorów występujących w drugim sezonie "Rodu Smoka".

- Tom Glynn-Carney ożywia Aegona w sposób, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Jest kimś więcej niż złoczyńcą, pokazuje nam wściekłość, ból, lęki i wątpliwości, wszystko to, co składa się na jego człowieczeństwo. Rhys Ifan, spisał się znakomicie w roli Otto Hightowera, za każdym razem, gdy pojawiał się na ekranie, ale w "Rhaenyrze Okrutnej" przeszedł samego siebie. Jego scena z królem Aegonem i Cristonem Colem po powieszeniu szczurołapów po prostu kipi humorem, napięciem i dramatyzmem, a występ aż prosi się o nagrody. Matt Smith, Olivia Cooke, Fabien Frankel, Eve Best i inni również byli wspaniali - uznał George R. R. Martin.

"Ja tego nie zrobiłem, ale zrobił to ktoś inny"

Autor książkowego pierwowzoru "Rodu Smoka" zauważył, że wiele wątków, których nie ma w jego dziele, a zostały umieszczone w scenariuszu serialu, dodały wyjątkowego charakteru i głębi tej historii. Pochwalił między innymi to, w jaki sposób sportretowano postać Helaeny Targaryen oraz grającą ją Phię Saban.

- Phia Saban dostarczyła bolesną, niezwykle mocną i rozdzierającą serce kreację jako Helaena Targaryen. Niewiele z tego, co wniosła do tej roli, znajdowało się w mojej książce. W zeszłym sezonie zrobili to samo z Viserysem, a w tym z Haeleną, która w książce jest pulchną, miłą, młodą kobietą, wesołą i życzliwą, uwielbianą przez pospólstwo. Jeździ na smoku od dwunastego roku życia. [...] Żadna z dziwności, które ukazuje w serialu, nie była zawarta w książce, szczególnie jej dar proroctwa. To narodziło się w pokoju scenarzystów, ale kiedy poznałem przedstawioną w serialu wersję Helaeny, nie mogłem się temu sprzeciwić. Helaena jest bogatszą i bardziej fascynującą postacią niż ta, którą stworzyłem, a w "Rhaenyrze Okrutnej" nie można od niej oderwać wzroku - napisał na blogu.

Pisarzowi bardzo spodobała się też dopisana do historii przez scenarzystów postać psa.

- W serialu pojawiła się także zupełnie nowa postać - pies. Zazwyczaj nie jestem fanem scenarzystów, którzy dodają nowe postacie do materiału źródłowego w swoich adaptacjach. Szczególnie wtedy, gdy mowa o mojej powieści. Ale ten pies był genialny. [...] Istoty ludzkie są niezwykle złożone. Cicha obecność tego psa przypomniała nam, że nawet najgorsi ludzie, podli i przekupni, mogą kochać i być kochani. Szkoda, że ​​nie wymyśliłem tego psa. Ja tego nie zrobiłem, ale zrobił to ktoś inny. Cieszę się z tego - zapewnił.

Drugi sezon "Rodu Smoka" - gdzie oglądać?

Drugi sezon serialu "Ród Smoka" można obecnie oglądać w serwisie Max (dawniej HBO Max). Na razie dostępne są 4 odcinki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: georgerrmartin.com

Źródło zdjęcia głównego: Jeff Kravitz/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla