Czarne charaktery polskiego kina. Czy aktorzy są postrzegani przez pryzmat ról? "Skończyło się szpitalem"

389A8974
Źródło: Dzień Dobry TVN
Artur Dziurman – nie taki “czarny charakter”
Artur Dziurman – nie taki “czarny charakter”
Czarne charaktery polskiego kina
Czarne charaktery polskiego kina
Grają mroczne postaci, jednak nie ze względu na swój prawdziwy charakter, a jedynie groźną aparycję lub głos. Czy aktorzy często są postrzegani przez pryzmat swoich ról? Zapytaliśmy o to najbardziej znane czarne charaktery polskiego kina.

Nie taki "czarny charakter"

Artur Dziurman to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ze względu na aparycję i charakterystyczny głos dość często obsadzany jest w rolach czarnych charakterów, a jaki jest prywatnie? - Ktoś, kto go nie zna i obserwuje tylko na ekranie może się zadziwić, bo jest niezwykle wrażliwy, delikatny i subtelny. Oczywiście jest raptusem, jest porywczy, ale to są momenty - powiedziała w Dzień Dobry TVN, żona aktora, Justyna Drukała-Dziurman.

Jak tłumaczył Artur, zawód aktora nauczył go cierpliwości. - Na planach filmowych czasem przyjeżdżasz na godzinę szóstą, jesz jajecznicę na śniadanie i wchodzisz na plan o 16. Książka, okulary i spędzasz czas, po prostu musisz się tego nauczyć - powiedział aktor.

Młodsza publiczność rozpoznaje często artystę po głosie. Artur Dziurman udzielał go m.in. w "Harrym Potterze" czy w grze "God of War".

Czarne charaktery polskiego kina

W studiu Dzień Dobry TVN zjawili się aktorzy: Mariusz Jakus, Mirosław Haniszewski i Dariusz Kowalski, czyli popularne czarne charaktery. Czy bywają postrzegani przez pryzmat swoich mrocznych postaci?

- W jednej z knajp dwóch podpitych panów, w Poznaniu to się działo, chciało się koniecznie sprawdzić z Tygrysem, czy on w realu jest taki, jak na ekranie. No i skończyło to się szpitalem, dla mnie niestety, bo Tygrys okazał się nie taki mocny, jak na ekranie. Panowie, jak to często bywa, pomylili rzeczywistość z fikcją. Także apeluję do rozdzielania tego, naprawdę to jest tylko zawód, a my wykonujemy robotę - powiedział Marcin Jakus, znany z roli Tygrysa w "Samowolce".

Poznaj historie pozostałych aktorów w materiale wideo.

DD_20240420_Kino_REP
Czarne charaktery polskiego kina
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Izabela Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki