Jakubik, Popławska i Cieślak na premierze filmu "Czarna owca". Główna bohaterka: "Zaczyna się od mojego coming outu"

Dzień Dobry TVN
Na fanów polskich filmów czeka nie lada gratka. Do kin wchodzi "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. To słodko-gorzki komediodramat o rodzinnych więzach. Na uroczystej premierze aktorzy uchylili rąbka tajemnicy i opowiedzieli, czego dotyczy nowa produkcja.

Premiera filmu "Czarna owca"

W filmie "Czarna owca" życie głównych bohaterów z dnia na dzień niespodziewanie wywróci się do góry nogami. Każdy z nich będzie musiał na nowo poukładać swoje życie. Na wielkim ekranie zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, m.in. Magdalenę Popławską, Arkadiusza Jakubika, Annę Cieślak, Włodzimierza Pressa, Annę Smołowik, Kamila Szeptyckiego oraz Agatę Różycką.

- Bardzo mi się podobało to, co powiedział reżyser, że chce robić kino optymistyczne, dawać ludziom emocje, bawić ich, by widz po wyjściu z kina dostał dobrą energię i wrócił z nią do domu - powiedział Arkadiusz Jakubik, wcielający się w postać Arka.

Sam reżyser, Aleksander Pietrzak, podkreśla, że "Czarna owca" to film wielowymiarowy. - Jest o różnych rzeczach. Po pierwsze, że o czymś marzymy, czegoś chcemy, mamy jakąś wytyczoną drogę, a potem życie daje nam w mordę i trzeba zweryfikować swoje plany i zobaczyć, co można z tym zrobić i jak sobie poradzić. Po drugie stawia pytanie - kariera czy rodzina? - podkreślił twórca.

Magdalena Popławska wyznała, że jej bohaterka, Magda, przejdzie ogromną wewnętrzną przemianę. - Film zaczyna się od mojego coming outu. Po 25 latach małżeństwa stwierdzam, że dorosłam już do tego, żeby zawalczyć o własne szczęście - zdradziła aktorka.

- Ten film na pewno pozostawia przestrzeń do tego, żeby pomyśleć o sobie. Dlatego kocham takie historie i bardzo serdecznie państwa zapraszam do kin - dodała Anna Cieślak.

Film "Czarna owca" - o czym jest?

Jak zapowiadają twórcy, "Czarna owca" to ciepły i wzruszający komediodramat, który koncentruje się na więzach rodzinnych. Głównymi bohaterami są Magda i Arek, małżeństwo z 25-letnim stażem. Wspólnie opiekują się chorym dziadkiem, a ich dorosły syn Tomek, od lat jest w związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pewnego dnia z pozoru poukładany świat legnie w gruzach . Każdy z bohaterów będzie musiał dowiedzieć się na nowo, kim tak naprawdę jest.

Ważnym wątkiem poruszanym w filmie jest coming out głównej bohaterki, Magdy. Wyznanie, że jest lesbijką, bardzo skomplikuje jej życie, ponieważ jest żoną, matką, a także nauczycielką w katolickim liceum.

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Czarna owca" - na planie nowego filmu

Dzień Dobry TVN

Autor: Justyna Piąsta

podziel się:

Pozostałe wiadomości