Gwiazdy

Bryska z nowym singlem "Kraksa". Dlaczego stworzyła sceniczne alter ego?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
bryska szturmuje listy przebojów kolejnymi hitami
bryska szturmuje listy przebojów kolejnymi hitami Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Jej piosenki podbiły listy przebojów i są grane przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce. Bryska tworzy hit za hitem i cieszy dużą popularnością. Młoda wokalistka w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoich początkach w świecie muzyki i najnowszym singlu "Kraksa".

Bryska i jej "Kraksa"

Bryska zadebiutowała w 2021 roku singlem "Naiwna". Następnie piosenki takie jak "Lato" czy "Mam kogoś lepszego" zdobyły uznanie słuchaczy i mają wiele milionów wyświetleń na platformie YouTube. Teraz wokalistka promuje nowy przebój "Kraksa".

- "Kraksa" to piosenka, która jest takim mrugnięciem w stronę słuchacza. Z przekąsem i humorem opowiada o codziennych sytuacjach, bo kto z nas nie zamówił przed wyjściem taksówki i nie stanął w korku w samym centrum miasta. To piosenka opowiadająca o codziennym życiu - powiedziała Bryska.

Jej droga do kariery była kręta. Bryska świetnie się uczyła, więc bez problemu dostała się na medycynę. Zrezygnowała jednak ze studiów, by móc rozwijać się muzycznie.

- W ogóle rodzice nawet nie wiedzieli, że na tę medycynę się dostałam, bo nikomu o tym nie powiedziałam. W końcu dopiero z jakiegoś wywiadu się o tym dowiedzieli - powiedziała Bryska. - Moja babcia nie za bardzo wierzyła w tę muzyczną drogę. Myślę, że to też jest kwestia pokoleń, nie rozumiała, jak to wszystko działa, jak można z tego wyżyć. Robi się muzykę i co dalej? - dodała Bryska.

Bryska o karierze i życiu prywatnym

Artystka samodzielnie stworzyła demo. Piosenki powstawały, kiedy była na studiach w Anglii. Tam uczyła się produkcji muzycznej i teorii muzyki. Naukę łączyła z pracą.

- Pracowałam jako recepcjonistka w restauracji z kuchnią japońską. To była ciekawa praca, bardzo intensywna na nocne zmiany. Rano jechałam do szkoły i często zdarzało mi się zasypiać w autobusie, dojechać do pętli na drugim końcu Londynu i potem jechałam z powrotem do szkoły - przyznała.

Bryska to tak naprawdę sceniczne alter ego Gabrysi. - Jestem strasznym introwertykiem. Na co dzień to ja głównie przemykam w tle, w dresach. Mało kto mnie rozpozna. Jestem szarą myszką, lubię przebywać z rodzicami w domu, z psem czy swoim chłopakiem pod kocem, oglądając film, grając w gry. To jestem ja na co dzień, a jako Bryska mam możliwość bardziej się otworzyć, być taka pewna siebie - wyjaśniła wokalistka.

Bryska na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała swój nowy utwór "Kraksa". Zobacz materiał wideo.

bryska w piosence „Kraksa”
bryska w piosence „Kraksa” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości