Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko. Podejrzanemu postawiono zarzuty

Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
W Świebodzinie doszło do tragedii. W jednym z tamtejszych mieszkań znaleziono zwłoki niemowlaka. Służby zatrzymały 26-letniego mężczyznę, ojca dziecka. Postawiono mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Grozi mu dożywocie.

Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko

W jednym z mieszkań w Świebodzinie znaleziono ciało siedmiomiesięcznego dziecka. Prok. Ewa Antoniewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przekazała w rozmowie z serwisem polsatnews.pl, że w czwartek, 7 marca, rano policjanci dostali zgłoszenie o zwłokach. Policję zaalarmowała babcia dziecka.

Jak informowali wstępnie śledczy, dziecko "miało obrażenia na ciele w postaci zasinienia okolic oczodołu oka lewego przechodzące na małżowinę uszną".

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok prokuratura podała, jakie dokładnie obrażenia dziecko odniosło przed śmiercią. Ustalono, że podejrzany "używając znacznej siły, tępym twardym przedmiotem uderzył małoletniego (...) w głowę".

Znaleziono zwłoki niemowlaka. Ojciec usłyszał zarzuty

Służby zatrzymały ojca dziecka. Śledczy na ten moment nie wykluczają żadnej wersji wydarzeń. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Grozi mu dożywocie.

- Do sprawy zatrzymano 26-letniego mężczyznę - informuje prokurator Ewa Antonowicz, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Zatrzymany to konkubent matki, pod opieką którego znajdowało się dziecko. Prokuratura pytana o stopień pokrewieństwa podejrzanego i ofiary podaje, że według zeznań matki dziecka Robert P. był jego biologicznym ojcem. Prawdziwość tej informacji zostanie zweryfikowana za pomocą badań genetycznych.

Więcej na ten temat przeczytasz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: boonchai wedmakawand/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?