Podglądacz od lat nęka kobiety w Rembertowie. "Policja nie reaguje"

238A2583
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kulisy wstrząsającego reportażu “Uwagi!”
Kulisy wstrząsającego reportażu “Uwagi!”
Podgląda kobiety w nocy
Podgląda kobiety w nocy
Kilkanaście mieszkanek Rembertowa żyje w ciągłym strachu. Kobiety są podglądane przez zamaskowanego mężczyznę. Niektóre z nich pierwszy raz zobaczyły go już kilka lat temu. Policja jednak nie reaguje na zgłoszenia. Sprawę zbadali dziennikarze programu "Uwaga! TVN".

Rembertów. Podglądacz od lat nęka kobiety

Mieszkanki Rembertowa od lat żyją w strachu, a powodem ich obaw jest podglądacz, który późnym wieczorem czai się za oknami kobiet. We wtorek 11 czerwca o 19:50 w reportażu "Uwagi" zobaczymy relacje trzech z tych kobiet. Wystąpiły anonimowo, ponieważ sprawca wie, gdzie mieszkają i się go boją.

W studiu Dzień Dobry TVN prowadząca program "Uwaga! TVN" Daria Górka opowiedziała widzom o szczegółach tej niepokojącej sprawy.

- Kobiety czują się absolutnie zalęknione. Dzwonią po policję, policja nie reaguje. Jedna z kobiet napisała w mediach społecznościowych, że coś takiego się wydarzyło, widziała takiego mężczyznę za oknem, pytała, czy inne osoby też się z tym spotkały. Okazuje się, że tak - tłumaczyła dziennikarka.

Podglądacz w Rembertowie

Niestety, wśród komentujących post internautów nie zabrakło osób, które problem bagatelizowały.

- Jednoczesne było dużo komentarzy w stylu: "no ale on przecież tylko podgląda", "zasłoń zasłony" - mówiła Daria Górka. Jak dodała prowadząca program "Uwaga! TVN", sprawa dotyczy już kilkunastu kobiet, jednak policja wciąż nie zareagowała na przekazane informacje.

- Nie znamy tożsamości podglądacza, a policja nigdy nie próbowała go namierzyć, przynajmniej te działania nigdy nie były skuteczne. Tam nawet nie jest prowadzone oficjalne postępowanie. To jest wstrząsające - stwierdziła nasza gościni. - Jedna z bohaterek reportażu opowiada o tym, że pierwszy raz zobaczyła zamaskowanego człowieka, który ją podgląda, gdy miała 15 lat, a obecnie ma dwadzieścia parę - podkreśliła.

- Eksperci, z którymi rozmawiamy, mówią o tym, że to jest takie zaburzenie, które polega na tym, że ten sprawca czuje przyjemność, czy wręcz podniecenie seksualne z tego podglądania. To podglądanie gdzieś tam stanowi 20 procent. Resztę to jego fantazje na temat tego, co by się mogło np. wydarzyć, jeżeli ta ofiara go zobaczy, ale to jest takie zaburzenie, które może ewoluować - tłumaczyła.

Zobacz całą rozmowę w materiale wideo.

Reportaż będzie można zobaczyć w programie "Uwaga! TVN" 11 czerwca o 19:50 na antenie TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości