Dom

Jak mieszka naukowiec? "Bardzo duży nacisk kładzie się na pamięć i dziedziczenie"

Dom

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - tak urządzają się naukowcy
Odpicowane mieszkanie - tak urządzają się naukowcy Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Krakowa. Nasza reporterka miała okazję zobaczyć mieszkanie w starej kamienicy urządzone przez wykładowczynię. Jak wyglądają cztery kąty, w których mieszka naukowiec? Dowiecie się tego z reportażu w Dzień Dobry TVN.

Jak mieszka naukowiec?

Hanna Dębska pracuje na uczelni. Jest wykładowczynią oraz naukowczynią. To, co najbardziej rzuca się w oczy w jej salonie, to książki.

- Potrzebujemy książek. Bardzo duży nacisk kładzie się w takich środowiskach jak moje na pamięć i dziedziczenie. W związku z czym pamięta się o przedmiotach z przeszłości - podkreślała właścicielka lokum w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.

Jak dodała, część mebli, które znalazły się w salonie, pochodzą jeszcze z jej rodzinnego domu, a inne z tzw. wystawek. - Ludzie często remontując mieszkanie, wyrzucają wszystko, co w tym mieszkaniu jest - mówiła. Jej zdaniem powinno się zwracać uwagę na to, w jakim budownictwie się mieszka i chociaż troszeczkę oddać jego styl. Dlatego też w salonie jest sporo starych mebli, ale nie antyków.

Bardziej nowocześnie urządzona jest kuchnia. - To sieciówka, która jest połączona też z pewnymi starymi elementami. Chodzi o uzyskanie pewnego efektu eklektyzmu. Pewne elementy mają się łączyć, np. drewniane podłogi, i drewno w ogóle, obłe kształty, meble na nóżkach, a z drugiej strony ma to być połączenie mebli nowoczesnych z meblami przedwojennymi - wskazywała Hanna Dębska.

Jak wygląda łazienka?

Łazienka ma cztery metry kwadratowe i można w niej znaleźć aż cztery rodzaje płytek. - Chciałam strefować. Prysznic ma inne płytki, wygląda inaczej, a ta część z wanną inaczej - pokazywała.

Warto dodać, że w łazience dominują przede wszystkim trzy kolory - biały, czarny i złoty. Właścicielce bardzo zależało, aby trzymać się właśnie tych barw. - Myślę, że chodzi o odpoczynek, że bardziej można odpocząć w takim spokojnym wnętrzu, a też chciałam, żeby każde pomieszczenie było inne i miało trochę inny styl - wyjaśniła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości