Trend na ceramikę opanował świat. "Potrzebujemy otaczać się rzeczami unikatowymi"

Autor:
Oskar
Netkowski
Cuda z ceramiki
Cuda z ceramikiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zakupy w sieciówkach i masowa produkcja często pozbawiają nasze mieszkania i domy oryginalności. Ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska, nie ma wątpliwości, że trend na ceramikę wziął się z potrzeby posiadania rzeczy unikatowych, niepowtarzalnych.

Niepowtarzalne dodatki

Zmęczeni patrzeniem ciągle na te same dekoracje, czy wyposażenia wnętrz, zaczynamy rozglądać się za ciekawszymi rozwiązaniami. Z takich poszukiwań wywiódł się właśnie trend na ceramikę. Za co ją pokochaliśmy?

- To międzynarodowy trend. Ceramikę tworzą osoby z różnych stron świata. To nie ceramika w kwiatuszki, ale taka toporna, ludowa, przypominająca wykopaliska - tłumaczyła Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

- U podstaw tego trendu legła potrzeba niepowtarzalności. Jesteśmy zmęczeni masową produkcją, więc potrzebujemy otaczać się rzeczami unikatowymi. A każdy przedmiot jest inny i unikatowy. Szkliwienie sprawia, że ostatecznie ten produkt jest niepowtarzalny. Najlepsze, najcenniejsze są te rzeczy robione ludzkimi dłońmi - dodała.

Ewa Mierzejewska i jej ceramika

Ewa Mierzejewska w swojej wieloletniej karierze udowodniała nie raz, że o wnętrzach wie wszystko. Nie są jej zatem obce trendy w ceramice. Sama w swojej pracowni proponuje ciekawe wzornictwo.

- Lubię to, że widać na tych rzeczach cechy tego charakterystycznego stylu. Wszystko jest wyraźnie nieregularne, niedokładne. To właśnie ta unikalność - powiedziała artystka.

- Polecam to wszystkim na relaks i jako fajne hobby - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości