Dom

Przeganiamy zimową aurę. Florystka o tym, jak przygotować piękne bukiety z żółtych kwiatów

Dom

Aktualizacja:

Kwietniowa pogoda nie rozpieszcza. Większość z nas ma już dość zimowej aury, dlatego w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ją przegonić. Florystka Anna Wojtala pokazała, jak wprowadzić wiosenną atmosferę i skomponować piękne bukiety z żółtych kwiatów. Przy okazji zdradziła też kilka patentów na to, by dłużej cieszyć się roślinami.

27 kwietnia obchodzony jest Dzień Florysty. Zapoczątkowała go społeczność internetowa w 2010 roku. Ma on na celu zwrócenie uwagi, że praca florysty nie jest łatwa i wymaga wyjątkowych umiejętności i gustu.

Wiosenne kwiaty

Kolor żółty przywodzi na myśl radość, słońce, nowe życie i wiosnę. To właśnie za sprawą żółtych kompozycji kwiatowych możemy wprowadzić do naszych mieszkań energię i przegonić zimową aurę.

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

- Czarujemy kolorem, ponieważ za oknem widzimy, jaka jest pogoda, a chcemy trochę słońca. Co prawda nie narzekajmy na ten deszcz, bo to jest bardzo dobre dla roślin, ponieważ było sucho. Nie było zbyt dużo śniegu, roztopów, więc teraz ten deszcze jest potrzebny – wyjaśniła florystka, po czym przystąpiła do tworzenia zjawiskowych bukietów z tulipanów, żonkili, narcyzów, hiacyntów i gałązek forsycji.

- Pamiętajmy, że żonkile i narcyzy mają śluz, który jest bardzo szkodliwy. Stąd ich nazwa. Każdy chyba pamięta mit o Narcyzie. Zanim dodamy go do innych kwiatów, ten śluz powinniśmy wydobyć. Jak to zrobić? Podcinamy. Stawiamy do lekko ciepłej wody. Czekamy trzy godziny, po czym możemy dołączyć go do innych kwiatów - podkreśliła Anna Wojtala.

Kwiaty na balkon

Ponadto florystka zaprezentowała również gotowe kompozycje na balkon lub do ogrodu z żółtych kwiatów: prymulek, bratków, jaskrów.

– To są typowo wczesnowiosenne kwiaty – zaznaczyła. - Te, które możemy już zasadzić na balkonie i nic się z nimi nie stanie to są przede wszystkim bratki. Mają to do siebie, że wytrzymują przymrozki - dodała.

Dlaczego gałązki forsycji musimy zaparzać? Jak stworzyć idealny bukiet? Jak zastosować kratkę na wazon z przezroczystej taśmy klejącej? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Maya23K/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości