Kwiaty, które przetrwają przymrozki. Jakie wybrać?

Autor:
Oskar
Netkowski
Prymulki i stokrotki odporne na przymrozki
Prymulki i stokrotki odporne na przymrozkiDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Pierwsze dni wiosny sprawiają, że mamy ochotę przyozdobić balkon, taras czy wejście do domu. Wspaniale nadają się do tego prymulki i stokrotki. To kwiaty, które przetrwają wiosenne wahania pogody.

Stokrotki - charakterystyka

Stokrotki są wyjątkowo wdzięczne uprawie. Z łatwością przetrwają kaprysy początków wiosny. Jeśli dobrze o nie zadbamy, nawet przymrozki im niestraszne.

- Kiedy chcemy wystawić kwiaty na balkon, należy pamiętać, że w marcu, kwietniu są przymrozki. Stokrotki wytrzymają przymrozki do -5 stopni C. - mówiła Anna Wojtala, florystka.

- Pamiętajmy, że Stokrotka lubi słońce, dobrze tak ustawić ją na balkonie. Zanim przesadzimy ją do jakiegoś pojemnika, trzeba ją podlać. Doniczkę z dziurkami wkładamy do wody - dodała.

Prymulki - jak dbać o nie wiosną?

Prymulki to idealne kwiaty na wiosnę. Ułożone w kolorową kompozycję będą idealną ozdobą na balkon lub taras. Kwiaty te świetnie przystosowane są do słonecznych i chłodnych miejsc. Pierwsze dni wiosny nie są im straszne.

- Prymulkę sadzimy w donicy. Te kwiaty dobrze znoszą cień - powiedziała Anna Wojtala.

- Jeśli któryś z kwiatków przekwita, odrywamy, by miał siłę wypuścić nowe kwiatostany - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości