Aranżacje wnętrz

Reprezentacyjny dom podcieniowy na Żuławach. "Naszym celem było wyeksponowanie starej tkanki architektonicznej"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane wnętrze – dom podcieniowy na Żuławach
Odpicowane wnętrze – dom podcieniowy na Żuławach Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

W ramach cyklu "Odpicowane wnętrze" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła oryginalnie urządzony dom podcieniowy na Żuławach. Reporterka Dzień Dobry TVN z nieskrywaną przyjemnością odkrywała kolejne pomieszczenia, będące niekwestionowaną ozdobą przeszło dwustuletniej nieruchomości. Czy nieoczywiste rozwiązania w aranżacji wnętrz przypadły jej do gustu?

"Odpicowane wnętrze" - wyjątkowy dom podcieniowy na Żuławach

Żuławy słyną z domów podcieniowych. W jednym z takich budynków mieszka Katarzyna Pielaszkiewicz z rodziną. Bohaterka cyklu "Odpicowane wnętrze" opowiedziała Katarzynie Jaroszyńskiej o wyjątkowej historii tego miejsca.

- Dom ma ponad 200 lat (...). Jak przyjechaliśmy tutaj w grudniu 2012 roku, po prostu wiedziałam, że to jest to (...). To był dom młynarzy. Przylegał do niego spichlerz. Była jeszcze stodoła, wozownia, a na górce wiatrak przemiałowy typu "koźlak" - zdradziła właścicielka nieruchomości.

"Odpicowane wnętrze" - oryginalny wystrój wnętrz w domu na Żuławach

W domu podcieniowym o powierzchni 360 m2 Katarzyna Jaroszyńska miała szansę obejrzeć między innymi przestronną kuchnię połączoną z jadalnią, sień, sień gospodarczą oraz salon. Każde z tych pomieszczeń zostało urządzone w minimalistycznym stylu, z zachowaniem oryginalnych akcentów w postaci starych belek stropowych czy komina butelkowego.

- Naszym celem było wyeksponowanie starej tkanki architektonicznej i to, żeby ona grała tutaj główną rolę. Wszystko, co współczesne, miało być tylko dodatkiem - zapewniła Katarzyna Pielaszkiewicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości