Sport i fitness

Wróciła do baletu krótko po porodzie. O zaletach treningów z dzieckiem opowiada w sieci

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
instagram.com, edziecko.pl
Tancerka w pointach baletowych.

Czasochłonne i forsowne treningi to nieodzowny element życia baletnicy. Mogłoby się wydawać, że trudno połączyć je z macierzyństwem. Tymczasem pewna tancerka baletowa z Los Angeles postanowiła udowodnić, że praca z ciałem i nauka układów choreograficznych nie musi kolidować z opieką nad dzieckiem. Na jej instagramowym profilu regularnie pojawiają się filmiki, które zostały nakręcone w trakcie ćwiczeń z pociechą. Większość internautów jest tym zachwycona, inni nie kryją zaskoczenia.

Gracie Holway łączy macierzyństwo z karierą baletnicy

Kariera baletnicy wymaga wielu poświęceń i ciężkiej pracy. Przygotowania do występów na scenie pochłaniają wiele czasu, wymagają też nienagannej kondycji. Tancerka z Los Angeles, Gracie Holway, nie zrezygnowała z nich po urodzeniu dziecka. Amerykanka wróciła do treningów zaledwie kilka tygodni po porodzie.

Taniec

Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

- Całe życie marzyłam o byciu tancerką baletową i mamą. Zawsze myślałam, że będę musiała wybrać jedno albo drugie, ale ostatnio zdałam sobie sprawę, że mogę to połączyć i to jest wyjątkowe - napisała Gracie w jednym z instagramowych postów.

Baletnica trenuje z dzieckiem - co na to internauci?

Posty autorstwa Gracie Holway wywołują w sieci niemałe poruszenie. Powód? Baletnica nie tylko zabiera swoje dziecko na salę treningową, ale też ćwiczy z nim złożone układy choreograficzne. Umożliwia jej to ergonomiczne nosidełko dla niemowląt.

Niektórzy internauci uważają, że tancerka zbyt wcześnie podjęła starania o powrót na scenę. Inni z zachwytem komentują poczynania Amerykanki.

- "To jest niesamowite", "Baleriny to najsilniejsi sportowcy! Szacunek", "Obie jesteście prawdziwą inspiracją - kochana mama i cudowny maluszek", "Najbardziej boję się, że bycie matką może przeszkodzić mi w energicznym uprawianiu sportu, a ty inspirujesz", "Tańczysz z niesamowitym wdziękiem, a twoje dziecko chłonie te ruchy - wyrośnie z niego kolejna gwiazda baletowa" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: instagram.com, edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: South_agency/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości