Profilaktyka zdrowia

Alicja przeszła metamorfozę uśmiechu. "Życzę wszystkim takiego szczęścia"

Profilaktyka zdrowia

Problemy pani Alicji z zębami zaczęły się po porodzie. Kobieta w krótkim czasie straciła niemal całe uzębienie i mimo licznych wizyt u specjalistów nikt nie zaproponował jej żadnego leczenia. Dopiero po latach trafiła do specjalistów z Malo Clinic, którzy przeprowadzili metamorfozę uśmiechu. Jak wyglądał ten proces?

Metamorfoza uśmiechu pani Alicji

Problemy z zębami u pani Alicji zaczęły się 25 lat temu, kiedy na świat przyszedł jej syn.

- Zęby zaczęły się psuć, a dziąsła obsunęły. Niektóre zęby można było leczyć, inne zostały usunięte. Obecnie, żeby wyrwać zęba nie muszę chodzić do dentysty, mogę go wyjąć palcami - mówiła w rozmowie z naszym reporterem pani Alicja.

Jak sama mówi problem jest dla niej bardzo krępujący i sprawia, że praktycznie się nie uśmiecha i co gorsza - nie wychodzi z domu.

Na szczęście pani Alicja trafiła do kliniki Malo Clinic. Podczas jednego zabiegu specjaliści usunęli zniszczone i zepsute zęby pani Alicji, oczyścili z infekcji i umieścili implanty, które będą utrzymywać nowe zęby.

- Alicja dostanie od nas zupełnie nowy zestaw zębów - na górze i na dole - mówił w rozmowie z naszym reporterem dr Armando Lopes, chirurg z kliniki Malo Clinic.

- Już po zabiegu i dobudowie zębów pani Alicja będzie musiała co dwa miesiąc pojawiać się w klinice, aby ocenić czy integracja implantów z kością zachodzi prawidłowo - dodała Anna Grabowska, lekarz stomatolog, kierownik medyczny Malo Clinic.

Nowe życie pani Alicji po metamorfozie uśmiechu

Odbudowa zniszczone uzębienia sprawiła, że pani Alicja na nowo odnalazła radość życia.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Widzę siebie inną w lusterku. Wzrosła moja pewność siebie, ale przede wszystkim jest we mnie więcej radości - mówiła w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem.

Jaki zabieg przeszła pani Alicja?

- U pani Alicji wykonaliśmy zabieg All-on-4, który powstał w Malo Clinik dwadzieścia lat temu i dzisiaj jest już złotym standardem. Polega on na wprowadzeniu prostych i kątowych implantów - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN dr Anna Grabowska.

Mimo że taką odbudowę można wykonać w jeden dzień, to pacjenci cały czas muszą dbać o swoje zęby - myć, odpowiednio nitkować oraz regularnie odwiedzać stomatologa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Metamorfoza uśmiechu Alicji. Jak się dziś czuje? Zobacz rozmowę ze studia Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Użyczyła głosu pszczółce Mai, ale jej życie nie przypominało bajki. Ewa Złotowska zwierzyła się z choroby

Niepokojące wyniki badań dotyczących siedzącego trybu życia. Naukowcy: "Brak ruchu nas zabija"

Zły stan zdrowia księcia Filipa. Został przewieziony do innego szpitala. "Pozostanie w nim co najmniej do końca tygodnia"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski

Pozostałe wiadomości