Zdrowie

Na co zwracać uwagę przy zakupie mąki? Dietetyk wskazuje rodzaje najbogatsze w składniki pokarmowe

Zdrowie

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Mąka mące nierówna
Mąka mące nierównaDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Bez mąki nie byłoby większości dań, stanowiących podstawę światowych kuchni. Nie wszyscy jednak wiedzą, który z jej rodzajów ma najlepszy wpływ na nasze zdrowie. Co warto wiedzieć kupując mąkę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dietetyk Urszula Somow.

Typy mąki - co oznaczają liczby na opakowaniu?

W sklepach spożywczych znajdziemy różne rodzaje mąk. Które są najlepsze dla naszego zdrowia? To pytanie zadaje sobie coraz więcej polskich konsumentów.

W studiu Dzień Dobry TVN odpowiedziała na nie dietetyk Urszula Somow. Jak możemy zauważyć, na opakowaniach mąki widnieją liczbowe oznaczenia. O czym świadczą? - Ten numerek to jest zawartość procentowa tzw. popiołu, czyli składników mineralnych. Jest ona pomnożona razy tysiąc - wyjaśniła.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mąki?

Specjalistka podkreśla, że te najcięższe (2000) są też najbogatsze w składniki pokarmowe np. w błonnik czy żelazo. - Używamy ich w dietoterapii różnych chorób typu miażdżyca, łuszczyca itp. - tłumaczyła ekspertka. Oprócz typizacji mąkę dzielimy też ze względu na rodzaj zbóż, z jakich jest produkowana.

Urszula Somow wyjaśnia, że wbrew obiegowej opinii, mąka pszenna nie jest niezdrowa. Przy jej wyborze najlepiej kierować się właśnie typizacją. Różne rodzaje mąk możemy też ze sobą mieszać, w zależności od naszych potrzeb lub indywidualnych upodobań smakowych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Sprawdźcie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości