Domowe sposoby

Proszek do pieczenia nie tylko do ciast. Oto 6 innych nieoczywistych zastosowań tego produktu

Domowe sposoby

Aktualizacja:
Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia używany jest przede wszystkim do ciast. Jednak jego zastosowanie jest szersze. Przy jego użyciu można usunąć plamy z kawy oraz wyczyścić i odświeżyć fugi. Do czego jeszcze można wykorzystać ten produkt? Zobaczcie.

Plamy po kawie i herbacie na kubkach - jak je usunąć

Proszek do pieczenia doskonale nadaje się do usuwania plam z herbaty i kawy, które osadzają się na kubkach. Wystarczy przetrzeć nim naczynie, a jeśli ten zabieg nie pomoże, należy łyżkę środka zalać wodą, miksturę przelać do kubka i zostawić ją na noc.

Czyszczenie pralki - proszek do pieczenia

Chcecie wyczyścić pralkę? Możecie użyć do tego proszku do pieczenia. Wystarczy umieścić zawartość jego trzech saszetek w pojemniku, do którego wsypuje się środek do prania, ustawić urządzenie na 60 st. C i włączyć na normalne pranie z płukaniem. W bębnie nie powinno być rzeczy przeznaczonych do prania.

Proszek do pieczenia - czyszczenie piekarnika

Do umycia piekarnika będzie potrzebna pasta przygotowana z wody, proszku do pieczenia i octu winnego. Jedną część mikstury nakładamy na najbardziej zabrudzone miejsca w urządzeniu, a drugą przekładamy do naczynia żaroodpornego. Piekarnik rozgrzewamy do 100 st. C i utrzymujemy tę temperaturę przez pół godziny. Gdy wnętrze urządzania trochę ostygnie, myjemy go mokrą ściereczką.

Czyszczenie fug - proszek do pieczenia

Do czyszczenia fug można użyć nie tylko gotowych środków dostępnych w sklepie, ale również pasty przygotowanej z wody i proszku do pieczenia. Po przygotowaniu mikstury nakładamy ją na brudne fugi, pozostawiamy na kilkanaście minut, a następnie usuwamy za pomocą ściereczki lub szczoteczki do zębów.

Brudna mikrofalówka - czyszczenie

Proszek do pieczenia można zastosować również podczas czyszczenia mikrofalówki. Wystarczy wstawić do urządzenia miseczkę, w której zmieszana będzie woda z proszkiem, ustawić je na ok. 4 min., a po upływie tego czasu (kiedy para wodna osiądzie na ścianach mikrofalówki) umyć w środku.

Odświeżanie butów - proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia jest także idealny do odświeżania butów, które zaczęły brzydko pachnieć. Wystarczy wsypać do każdego z nich po łyżeczce produktu i zostawić tak przez całą noc.

Zobacz także:

10 zastosowań pasty do zębów, o których większość z nas nie ma pojęcia

Ślady po samoopalaczu? Sprawdź domowe sposoby, jak je zmyć

Jak prać buty - sportowe, zamszowe lub białe. Sposoby na brudne obuwie

Zobacz wideo: Domowe sposoby na czyszczenie AGD

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości