Zaproś wiosnę na swój balkon. Jak zadbać o wczesne kwiaty?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zaproś wiosnę na swój balkon
Zaproś wiosnę na swój balkon
Maja w naszych ogrodach od 18 lat
Maja w naszych ogrodach od 18 lat
Wszystkie kolory Mai
Wszystkie kolory Mai
Prezent dla Mai
Prezent dla Mai
Wiosna tuż za rogiem, nic więc dziwnego, że wielu z nas myśli już o aranżacji swojego balkonu. Dziennikarka Maja Popielarska opowiedziała w Dzień Dobry TVN, czy to odpowiedni moment na to, by kupić pierwsze doniczkowe kwiaty.

Jak ochronić kwiaty na balkonie?

Coraz cieplejsza aura sprzyja drobnym pracom ogrodniczym. Nasze balkony możemy ozdobić kwiatami, które wytrzymają zmienną marcową pogodę. Jak zapewnia Maja Popielarska, pierwsze nasadzenia można wkładać do doniczek, a w razie strachu przed powrotem zimna - rośliny warto zabezpieczyć na noc. - Chociaż zapowiadamy ochłodzenie, to są rośliny, które tych przymrozków zupełnie nie boją. [...] Gdy mamy jakiekolwiek obawy, to możemy okryć gazetą, kartonem, agrowłókniną - to wystarczy - tłumaczyła dziennikarka.

Które rośliny sprawdzą się na balkonie?

Stokrotka pełna, bratek, narcyz, dereń czy turzyca Morrowa to roślinne propozycje Mai Popielarskiej na przedwiośnie. Według gościni programu rośliny cebulowe będą kwitły dłużej na balkonie lub tarasie, niż we wnętrzach naszego domu. Na początku wiosny warto postawić też na krzewy o fantazyjnych pędach lub liściach, które same w sobie są efektowne.

- Uważam, że lepiej jest postawić jedną solidną donicę, z konkretną rośliną niż drobniutkie małe, bo jest takiej roślinie bezpieczniej, będzie lepiej rosła i będzie lepiej zdobić - podsumowała Maja Popielarska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości