zjawisko atmosferyczne

    zjawisko atmosferyczne

    W niedzielę 22 sierpnia mieszkańcy Żywca w województwie śląskim mieli okazję zaobserwować nietypowe zjawisko. Z nieba nadlatywały dziwne obiekty, które okazały się być różnej wielkości kępami słomy i siana. Pan Stanisław udokumentował to i podzielił się materiałem z portalem twojapogoda.pl. Jak doszło do tej sytuacji?

    Ostatnie tygodnie to szereg gwałtownych i ekstremalnych zjawisk pogodowych na całym świecie. Byliśmy świadkami fali upałów, potężnych nawałnic, powodzi i pożarów. Czy to nowa rzeczywistość kryzysu klimatycznego? Z tym pytaniem w Dzień Dobry Wakacje zmierzyła się dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery i ekspertka ds. zmian klimatu.

    O kilkunastostopniowych mrozach możemy zapomnieć. Idzie odwilż! Rzecznik IMGW podał prognozę pogody na nadchodzący tydzień. W weekend na termometrach nawet 13 stopni Celsjusza na plusie. Sprawdź prognozę pogody na nadchodzący tydzień.

    Już dziś, za chwilę będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe zjawisko astronomiczne. Zaćmienie słońca powstaje, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przysłaniając tym samym światło słoneczne. W Warszawie całkowite zaćmienie nastąpi po godzinie 10.00 By je oglądać, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Jak? Dorota i Marcin będą podziwiać zaćmienie słońca ze studia Dzień Dobry TVN. Bądźcie z nami!