zdrowie dziecka

    zdrowie dziecka

    Zapalenie ucha środkowego u niemowląt rozwija się najczęściej w następstwie infekcji górnych dróg oddechowych pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Szczególnie często dotyka ono dzieci między 6. a 18. miesiącem życia, zwłaszcza wiosną i w okresie zimowym.

    Leki na przeziębienie są ogólnodostępne w aptekach bez względu na wiek. Wykorzystują to młodzi ludzi, którzy szukając różnego rodzaju doznań, kupują je ze względu na substancje w nich zawarte, dzięki którym mogą się odurzać. Czy leki bez recepty, zawierające substancje psychoaktywne powinny być sprzedawane tylko dorosłym osobom? O tym gość Dzień Dobry TVN Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.

    Które infekcje wirusowe mogą zagrażać życiu dziecka? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas, który także ostrzega rodziców przed niebezpiecznymi zabawami z dziećmi i podkreśla, by zwracać szczególną uwagę na sposób trzymania dziecka za rękę. Dlaczego?

    Dzieci kochają słodycze i pochłaniają je w dużych ilościach. Dlatego rodzice, często, kupują swoim pupilom witaminy, w postaci cukierków lub żelków. Czy to dobry sposób by wprowadzić witaminy do diety dziecka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdę Targosz, ekomamę, która wzięła pod lupę wszystkie "dziecięce" witaminy i zaprezentowała własne dania, zawierające duże ilości potrzebnych dzieciom składników!