zagrożenie życia

    zagrożenie życia

    Naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego w Honolulu prognozują, że zaleje nas fala upałów. Doszli do wniosku, że nawet, jeśli ograniczymy emisję gazów cieplarnianych, to i tak pod koniec tego stulecia zabójcze upały będą zagrażać aż 48 proc. ludzkości. Które części świata są najbardziej narażone na falę upałów? Czy Polska też jest zagrożona? Jak bardzo zmieni się klimat w Polsce? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy prof. Szymona Malinowskiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

    Numer 112 jest pierwszym kontaktem dla ludzi, którzy dzwonią często z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Niestety, jak pokazują statystki, aż połowa telefonów pod numer alarmowy jest bezzasadna. Ludzie dzwonią, bo np. nie mogą znaleźć numeru do pizzerii. Dlaczego tak się dzieje? Czy za blokowanie alarmowego numeru 112 grożą nam jakieś kary? Gościem Dzień Dobry TVN był adwokat dr Łukasz Chojniak.

    Ospałość, zmęczenie, zawroty głowy i omdlenia - to objawy zbyt niskiego ciśnienia krwi. Czy to prawda, że niskociśnieniowcy żyją dłużej? Jak należy postępować z osobą, która zemdlała z powodu zbyt niskiego ciśnienia krwi? Kiedy niskie ciśnienie trzeba leczyć i o jakich chorobach może świadczyć gwałtowny spadek ciśnienia krwi? O tym w Dzień Dobry TVN kardiolog dr Piotr Gryglas.

    Jak się objawia wirus bostoński? jak go leczyć? Czy jest groźny dla kobiet w ciąży? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN naszego eksperta doktora Piotr Gryglasa.