tycie

  tycie

  Mówi się, że po 30.- 40. roku życia metabolizm zwalnia i łatwiej przybieramy na wadze. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że to nie do końca prawda. Naukowcy dowiedli, że metabolizm jest na tym samym poziomie od 20. do 60. roku życia. Zwalnia dopiero wtedy, gdy zaczynamy się starzeć.

  Nawet co trzecia młoda kobieta zmagająca się z cukrzycą typu 1 może mieć diabulimię. Dotknięte nią pacjentki rezygnują lub mocno ograniczają przyjmowanie insuliny, aby nie przytyć. Jak rozpoznać tę chorobę? Do jakich powikłań może prowadzić? Na ten temat rozmawialiśmy z dr n. med. Patrycją Wachowską-Kelly, specjalistką chorób wewnętrznych, diabetologiem.

  Zbyt mała waga ciała to problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wielu osobom zastanawiającym się, co jeść, żeby przytyć, wydaje się, że powinny spożywać jak najbardziej tłuste i obfite potrawy – to nie do końca jest prawdą. Poznaj zdrową dietę, żeby przytyć.

  Zamknięcie siłowni, klubów fitness czy basenów sprawiło, że Polacy bardzo mocno ograniczyli swoją aktywność fizyczną. W konsekwencji - jak pokazują badania - ponad 40 proc. respondentów przytyło w ciągu ostatnich miesięcy. O ile zwiększyła się waga Polaków w czasie pandemii?

  Badania pokazują, że w czasie pandemii mężczyźni tyją częściej niż kobiety. Wiosną ubiegłego roku z nadwagą zmagało się prawie dwie trzecie Polaków, podczas gdy Polek 45 procent. Uczestnicy programu "Kanapowcy" udowadniają, że od osiągnięcia wymarzonego celu dzielą nas jedynie własne ograniczenia. Pod okiem trenera Krzysztofa Ferenca zmienili swoje życie, o czym opowiedzieli w naszym programie.

  Zbyt mała waga ciała to problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wielu osobom zastanawiającym się, co jeść, żeby przytyć, wydaje się, że powinny spożywać jak najbardziej tłuste i obfite potrawy – to nie do końca jest prawdą. Poznaj zdrową dietę, żeby przytyć.

  Katarzyna Nosowska zajęła się fatnessem, czyli instruuje ludzi, co jeść i jak się poruszać, by skutecznie przytyć. Ostatnio do jej grupy dołączył Dawid Podsiadło. Jakie wskazówki dawała mu Kasia, aby mógł nabrać ciała? Zobaczcie!

  Podczas ciąży masa ciała kobiety powinna wzrosnąć tylko o 20 procent. Dlaczego jedne kobiety tyją więcej, a drugie mniej? Jak zgubić kilogramy po ciąży? W Dzień Dobry TVN o gubieniu kilogramów po porodzie opowiedziały mamy: Dominika Zasiewska i Justyna Kozłowska. A doktor nauk biologii medycznej Patrycja Szachta odpowiedziała na pytanie czy da się przewidzieć ile przytyjemy podczas ciąży?

  Okazuje się, że od flory bakteryjnej w jelitach zależy, czy jesteśmy szczupli, czy otyli. O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN immunologa dr Pawła Grzesiowskiego. Dowiedzieliśmy się również, co niszczy florę bakteryjną i jak działają probiotyki.

  Z amerykańskich badań wynika, że, kiedy staramy się o partnera, to chudniemy, a kiedy jesteśmy już z nim w stałym związku - tyjemy. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz do tego odkrycia poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN psychodietetyczkę i coacha zdrowia Elżbietę Lange.

  Nad formą powinniśmy pracować regularnie, przez cały rok. Kilka mięsięcy przed letnim sezonem odwiedzamy siłownię jeszcze chętniej. Po tak intensywnym okresie u każdego pojawiłby się kryzys. Czy krótka przerwa w treningu może negatywnie wpłynąć na sylwetkę? Po jakim czasie pojawiają się pierwsze efekty kilku lub kilkunastodniowych wakacji?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: wielkie wygrane to wielkie szczęście, czy kłopoty? Poznamy ludzi, którzy wygrali miliony na loterii. Co zrobili z tymi pieniędzmi? W programie również - czy przetworzona żywność może na trwałe zmienić metabolizm człowieka? Dlaczego powoduje, że tyjemy? A Martyna Wojciechowska i Kuba Wesołowski o słusznej sprawie. Zaczynamy o 8.00! Bądźcie z nami!

  W piątek w Dzień Dobry TVN: porzucony przed ślubem wystawił na aukcji swoją podróż poślubną i zaczął o nim mówić cały świat - poznamy historię Johnny'ego. W programie także: "baran", "kretyn", "palant", czyli jak dzieci widzą Twoje zachowanie za kierownicą. Oraz, jak organizm wraca do normy po rzuceniu palenia i czy każdy musi przytyć? Zaczynamy jutro o 8.00. Bądźcie z nami!

  Pięć dni jesz co chesz, a dwa dni pościsz - to założenia kontrowersyjnej diety dr. Mosley'a. Czy ta dieta jest skuteczna? Czy rzeczywiście przez pięć dni można jeść wszystko to, na co ma się ochotę? Czy każdy może stosować dietę 5:2? O diecie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetyczką Alicją Kalińską. Dlaczego tyjemy?

  le może przytyć kobieta w ciąży? Czy jest jakis wzór, który pozwala wilczyć wagę przyszłej matki? Co powinna jeść kobieta spodziewająca się dziecka? Jak się odżywiać, by nadmiernie nie przytyć w ciąży? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do ginekologa dr. Grzegorza Południewskiego. Na kanapach w Dzień Dobry TVN zasiadły wokalistki i matki: Magda Femme i Magda Tul.