tkaniny

  tkaniny

  Od lat to bawełna uważana jest za najlepszą i najzdrowszą tkaninę – także dla dzieci. Jednak ostatnio coraz więcej mówi się o tkaninie bambusowej, która przedstawiana jest jako poważna konkurencja dla bawełny. Czy warto zdecydować się na wybór tkaniny bambusowej i czy jej reklamowane, cudowne właściwości mają potwierdzenie w rzeczywistości?

  "Tak z gołymi nogami?" - zimą wyjście na dwór bez rajstop zakrawa o brawurę. Choć latem odchodzą w zapomnienie, to podczas chłodniejszych miesięcy wiele kobiet nie może się bez nich obejść. Rajstopy mają tylko jedną wadę - rzadko są wykonywane z ekologicznych materiałów, zaś bardzo często szybko się zużywają. Jak przedłużyć ich żywot?

  Nowe poszewki na poduszkach w łatwy sposób mogą nieco odmienić nasze mieszkanie. Jednak nie trzeba ich kupować, wystarczy zrobić samemu. Jak barwić tkaniny metodą shibari? W naszym cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała Magda Borowiak - Wróblewska, architekt wnętrz.

  Latem nadchodzi moda na letnie, zwiewne stylizacje. Jakie tkaniny powinno się wybierać latem i jak je rozpoznać? Jakich tkanin powinniśmy unikać? I o czym należy pamiętać decydując się na konkretną tkaninę? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do ekspertów.

  Śpiewanie - jak mówi - nie jest jej najmocniejszą stroną, ale za to projektowanie to pasja, z której uczyniła biznes. Oto Marta - młodsza siostra Moniki Kuszyńskiej. Dla kogo projektuje i, gdzie można kupić zaprojektowane przez nią ubrania? Co znaczy, że ma "sensualny stosunek do tkanin"?

  Założyła pracownię hafciarską. Wydawałoby się - rzecz bardzo niepopularną. Nic bardziej błędnego - Joanna Jedlecka-Skrodzka z monogramów stworzyła sposób na życie i na... zarabianie. Gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN.