tapas

  tapas

  W Hiszpanii jedzenie tapas urasta do miana prawdziwej sztuk. Jak się nie pogubić wśród tysięcy restauracji i setek potraw? Dziennikarka Ula Chincz zwróciła się do ekspertki, przewodnika kulinarnego, Agaty Dybowskiej, która wprowadziła ją w świat hiszpańskich przekąsek.

  w kuchni Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Jose Perez i Gonzalo de Salas Smith. Panowie przygotowali hiszpańskie tapas. Na naszym stole pojawiły się takie przekąski jak: gazpacho, kalmary w sosie własnym, tuńczyk z sałatką z cytrusów, carpaccio z przegrzebków czy ośmiornica. Smacznego!

  Wokalistka zespołu „Bisquit” Joanna Chacińska udowodniła nam, że nie tylko świetnie śpiewa, ale potrafi również gotować. W kuchni Dzień Dobry TVN Joanna zdradziła, jak w polskich warunkach przygotować hiszpańskie tapas, a także przygotowała: gazpacho, grecki chłodnik z orzechami włoskimi i zawijasy z cukinii i sera feta. Smacznego!

  Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN kilka lekkich dań przygotowała, pod czujnym okiem Andrzeja Polana, młoda mama - Ola Szwed. Smacznego!

  Marek Kościkiewicz 25 lat temu debiutował na polskiej scenie muzycznie. Z tej okazji wydał płytę, która podsumowuje ten okres i jest zbiorem kilkunastu autorskich kompozycji. W projekcie wzięli udział m.in.: Kayah, Soyka, Piaseczny, Gadowski i Markowska. W naszej kuchni wspólnie z żoną Agatą, w asyście Andrzeja Polana, przygotowali tapas, tatara i cisteczka z oliwek.

  Beata Kartowicz proponuje dania z przetworów przygotowanych na zimę. W jej menu znajduję się: zupa grzybowa z grzybów solonych, zapiekanka z kwaszonej kapusty i tapas z piklami. A na deser poleca szarlotkę...

  Pascal Brodnicki oprowadził nas po tradycyjnej, hiszpańskiej kuchni! Setki przekąsek, chrupiąca tortilla i... Hiszpanie mówiący po polsku! Zabraliśmy Was w kulinarną podróż do San Sebastian.