tabletki

  tabletki

  Lato w pełni, a my dumnie chwalimy się efektami, jakie przez ostatnie miesiące udało nam się wypracować podczas treningów. Jak się okazuje, wysportowane i umięśnione ciało to nie wszystko. Coraz więcej dziewczyn i kobiet decyduje się na drogie kremy, a także suplementy powiększające piersi. Jakie konsekwencje może wywołać stosowanie nieprzebadanych środków? Na to pytanie odpowiedział nam farmaceuta Grzegorz Carowicz.

  Rynek suplementów diety jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynkiem w Polsce. Ostatnio nawet jedna z firm wypuściła na rynek - uwaga - tabletki antysmogowe. Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po suplementy diety? I czy te mogą być lekiem na całe zło? Okazuje się, że pod koniec 2017 roku inspektorzy zakwestionowali ponad 20 proc. suplementów diety.

  Leki homeopatyczne to w większości... woda. Zatem, dlaczego niektórzy uważają, że leczą? Homeopatia wciąż budzi wiele emocji i sporów w środowisku medycznym. Czym naprawdę jest homeopatia? Czy działa na zasadzie placebo? O tym w studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae oraz dr Beata Antosik - lekarz homeopata. W jakich schorzeniach stosuje się leki homeopatyczne?

  80 proc. Polaków leczy się na własną rękę, kupując leki w aptekach. Co roku 10 tys. Polków trafia do szpitala z powodu nadużywania leków. Czy leki bez recepty są bezpieczne? Dlaczego kupujemy leki pod wpływem reklamy? Dlaczego nie powinno się łączyć niektórych leków? Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Sabiłło z Fundacji "Lege Pharmaciae".

  Tzw. nutrikosmetyki, czyli kosmetyki w tabletkach, zyskują na popularności. Czym są i czy rzeczywiście działają? O to kiedy możemy je stosować i na co uważać korzystając z nich spytaliśmy dermatologa dr Ewę Chlebus.

  Źle, jeśli mamy niedobór witamin, źle jeśli spożywamy je w nadmiarze. Jak zachować równowagę? Czy powinniśmy przyjmować witaminy w tabletkach i co wiemy o witaminach? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dr. Pawła Grzesiowskiego. Najważniejsze, żebyśmy pamiętali, że witaminy w większości nie są zużywane w nadmiernych ilościach w trakcie infekcji - mówił. Po co nam zatem suplementy diety? - Zupełnie nie rozumiem tego trendu, 80 proc. ludzi łyka coś, każdy ma swoją tabletkę - mówił.

  Chińskie tabletki odchudzające zostały już wycofane z aptek, ale w Internecie nadal może je zakupić. Mogą powodować udar mózgu i zawał mięśnia sercowego - przestrzega dr Piotr Gryglas. O tym, jak działa subitramina rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z naszym ekspertem. Czy sibutramina uzależnia jak amfetamina?