śmiech

  śmiech

  Dlaczego śmiech jest dla nas ważny i - zdaniem Doroty Wellman - my, Polacy powinniśmy się jak najczęściej śmiać? Co śmieszy Polaków? Kawały, żarty, polityka czy może ludzka głupota? Sprawdził to dziennikarz Robert Stockinger.

  "Widziałem horror. To są ludzie, którzy żyją pięć lat w traumie wojennej. Wychodzisz do pracy i musisz przejść przez aleję snajperów" powiedział Darek Malejonek, który podobnie jak nasz drugi gość Michał Przedlacki niedawno wrócił z Syrii. Jak wygląda sytuacja w Aleppo? Czego potrzebują ludzie, którzy nie zdecydowali się na ucieczkę z terenów objętych działaniami wojennymi?

  Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że człowiek potrzebuje 4 do 6 "głasków", aby przeżyć. A jak na nasz organizm wpływa śmiech? W Dzień Dobry TVN jogin śmiechu Piotr Bielski i jedyna w Polsce certyfikowana seks-coach Marta Niedziecka powiedzieli o tym jak śmianie się i bliskość drugiej osoby wpływają na nasz organizm. A jak przytula Marcin Prokop?

  Dla wielu nauka jest nudna, a wiedza przekazywana przez naukowców - zbyt trudna do zapamiętania. Jest jednak na to sposób. To naukowe stand-upy, podczas których uczeni udowadniają, że nauka to nie tylko kwasy ;)

  Czy każdy może zostać wodzirejem? Jakie cechy trzeba posiadać, by zostać wodzirejem? Jakie sztuczki stosują, by owinąć sobie publiczność wokół palca? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wodzirejów: Dawida Modrzejewskiego i Roberta Jarka oraz artystę estradowego Norbiego. Co jest najtrudniejsze w animowaniu publiczności i prowadzeniu masowych imprez?

  Marcin Daniec od dwudziestu lat nie schodzi ze ceny! W Nowym Jorku zgromadził 6 tysięczną widownię! Tylko nam zdradził, skąd czerpie niespożytą energię oraz jak bawił się w Ameryce?

  Założyli kabaret, w którym w jawny sposób śmieją się z niepełnosprawności. To ich sposób na poradzenie sobie z nią. Ale pamiętajcie - wypada śmiać z niepełnosprawności tylko osobom niepełnosprawnym!!! W studiu Dzień Dobry TVN gościem była psycholog Małgorzata Łuba. Jak wypracować do siebie dystans?

  Razem tworzą team „Bękarty Stand-Upu”. W swoich skeczach poruszają najbardziej kontrowersyjne tematy. Jak to się stało, że trafili do więzienia? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN - Łukasz Lodkowski oraz Karol Modzelewski.

  Najnowsze badania mówią, że niechętnie dzielimy się z innymi życiową radością i niechętnie zawieramy nowe znajomości. Czy tak jest rzeczywiście, czy może jednak Polacy lubią "robić sobie dzień dobry"? Naszymi gośćmi byli aktorzy: Davina Reeves i Redbad Klynstra. Jak postrzegają nasze społeczeństwo. Czy jesteśmy pesymistycznie czy optymistycznie nastawieni do życia?

  Z nami, w studiu Dzień Dobry TVN, ci, którzy mają absolutne poczucie humoru: aktorka Aldona Jankowska i dziennikarz Piotr Kędzierski. Czy poczucia humoru można się nauczyć? Jak bardzo uśmiech pomaga nam w życiu? Dlaczego nie potrafimy się śmiać z siebie, a chętnie śmiejemy się z innych? Co od rana robi Robert Kantereit przed lustrem? :) Do czego Piotr Kędzierski nakłonił w studiu Dzień Dobry TVN Jolę Pieńkowską? :) Sami zobaczcie!

  Jak udowadnia nasz gość- joga wcale nie musi być tylko poważną kontemplacją. W trakcie ćwiczeń można się dobrze bawić, a nawet "pękać" ze śmiechu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był certyfikowany jogin śmiechu Piotr Bielski oraz psycholog Miłosz Brzeziński. Jak pokonać pourlopowy stres?

  „Córka zjadła kostkę z kibla i trzeba było jechać do szpitala". Piotr Żyła słynie z rozbrajającej szczerości. Czy zgodnie z rozrastającymi się plotkami i domysłami, Piotr będzie współpracował z kabaretem Neo-Nówka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy członków kabaretu. Czy wezmą go do swojego składu?

  Chciał zostać kierowcą autobusu, piłkarzem, potem perkusistą. Z zawodu technik automatyk, z pasji kabareciarz. W studiu Dzień Dobry TVN lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górki opowiedział o swojej nowej książce, której podobno nie chciał napisać, o ucieczce od służby wojskowej oraz o londyńskich historiach. Co naprawdę śmieszy i bawi Polaków?

  Cz Polacy mają poczucie humoru? Czy potrafimy się śmiać ze swoich wad? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Gessler i Karolem Strasburgerem. Czy nasi goście obrażają się, gdy inni się z nich naśmiewają? Co Magda Gessler myśli o memach na swój temat? O komentarz poprosiliśmy też socjologa Jacka Wasilewskiego.