sauna

  Zbliżające się wielkimi krokami wakacje powinny być przede wszystkim czasem relaksu i regeneracji. Doskonałym miejscem, w którym można odpocząć i naładować baterie, jest Hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju. Jakie trakcje oferuje swoim gościom?

  Robert Lewandowski wypoczywa z rodziną w górach. Czas wolny od pracy i obowiązków spędzają na narciarskich stokach. Piłkarz zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, jak relaksuje się w saunie. Owinięty jedynie w ręcznik, pobudził wyobraźnię fanów.

  Pływająca po Wiśle sauna jest już gotowa. Bartek Jędrzejak wybrał się na miejsce, by zobaczyć jak obiekt wygląda z bliska. Darmowa atrakcja dostępna jest dla odwiedzających przez 7 dni w tygodniu. 

  Jak się bawią?

  Prawdziwych suanamistrzów jest w Polsce niewielu. To wciąż mało popularny zawód, choć zapotrzebowanie na fachowców z roku na rok jest coraz większe. Odwiedziliśmy jedną z saun, by sprawdzić, jak sprawa wygląda od środka i na czym polegają tamtejsze rytuały.

  Sauna do twarzy nie ma nic wspólnego z typową sauną fińską czy parową. Nazwą tą określa się małe urządzenie, które w sposób kontrolowany wytwarza parę wodną lub zjonizowaną zawiesinę cząstek wody. Wpływają one korzystnie na stan skóry i ułatwiają wykonanie czynności kosmetycznych.

  Zdrowotne działanie sauny udowodniono już w starożytności, a z możliwości zażywania w niej relaksu korzysta się na całym świecie do dziś. Choć sauny spotyka się głównie w SPA, istnieje również możliwość wybudowania własnej, przydomowej łaźni. Czy warto zbudować saunę w domu? Jaką wybrać?

  Dla wielu osób sauna to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu można zachować dobre zdrowie i urodę. W niektórych przypadkach może być także metodą radzenia sobie z chorobami. Czy sauna na przeziębienie to dobry pomysł, czy jednak może przynieść więcej szkody niż pożytku?

  Zimą Joanna Moro dała się poznać jako miłośniczka morsowania. Teraz jednak aktorka zaskoczyła fanów swoją wizytą w ruskiej bani. O jej korzystnym wpływie na zdrowie gwiazda napisała pod opublikowanym w sieci zdjęciem, na którym widać, jak karmi swoją córeczkę Ewę.

  Po kilkunastu tygodniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, od soboty 6 czerwca pływalnie i sauny będą mogły ponownie funkcjonować. Jednak wiele z nich zostanie otwartych w późniejszym terminie. Obiekty muszą się bowiem przygotowywać zgodnie z nowymi, zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa. Na co się musimy przygotować przed wybraniem na basen?

  Według specjalistów sauna poprawia krążenie, odporność, pomaga także oczyścić skórę. Z powodu korzyści, jakie przynosi zdrowiu wiele osób chętnie z niej korzysta. O jakich zasadach powinniśmy pamiętać, kiedy już zdecydujemy się wejść do sauny? Czy kiedy już w niej siedzimy, powinniśmy być okryci ręcznikiem? O kulturze saunowania rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN popularyzatorem wiedzy z zakresu savoir-vivre'u i etyki w biznesie Wojciechem S. Wocławem.

  Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się zima. Prezenter pogody Bartek Jędrzejak postanowił przywitać ją... nad morzem. Pojechał do Sopotu, aby zobaczyć pierwsze w Polsce sauny, które ustawiono na plaży.

  Na Łotwie najlepszym sposobem na relaks jest bania, czyli sauna. Jak wygląda pomieszczenie, w którym można się wypocić? Sprawdziła to Monika Marotti. Wybrała się nawet do szkoły dla "sauniarzy". Zobaczcie, czego się tam nauczyła.

  Napływające do Polski arktyczne powietrze spowodowało wyraźny spadek temperatur. Dlatego zaprosiliśmy do Dobry TVN Fina Petteri Tumeliusa, by opowiedział o fińskich sposobach na silne mrozy. Czy ciepła herbata i ubranie się na cebulkę wystarczą? Zobaczcie, ile saun przypada na jednego Fina!

  Finowie dali światu saunę, która - co wiadomo nie od dziś - korzystanie wpływa na zdrowie i pobudza krążenie. I nie ma znaczenia, że w saunie pot leje się strumieniami. Filip Chajzer postanowił się trochę spocić, dla zdrowia. Wybrał się do sauny, by doświadczyć tego na własnej skórze. Ostrzegamy, to wideo mogą oglądać tylko Ci, którzy ukończyli 18 lat! :-)

  Wczorajsze emocje Bartek Jędrzejak chłodzi wodą. Jednak w Chorzowie odwiedził saunę. Spotkał tam mistrzów "saunowania". Jak się kręci ręcznikiem po mistrzowsku?

  Na Mazurach Ofelia Grzelińska spotkała się z wyjątkową rodziną polsko-fińską. Maria jest mamą Zosi, Zuzi i Emilii. W Polsce mieszka od 15 lat. W Finlandii dzieci wychodzą podczas każdej przerwy ze szkoły. Są samodzielne i nie trzeba ich gonić do nauki. Same pilnują swoich lekcji, a w razie problemów proszą o pomoc rodziców. W każdym fińskim domu jest sauna, nie mogło jej też zabraknąć w polskim domu Marii.