rozstępy

  rozstępy

  Rozstępy to blizny powstające u kobiet w ciąży, nastolatków i kulturystów. Aby im zapobiec lub je rozjaśnić, stosuje się specjalne kremy lub/i tabletki na rozstępy z kolagenem. Zalecane są również ćwiczenia i zabiegi kosmetyczne na rozstępy.

  Kobiety w ciąży często nie wyobrażają sobie codziennej pielęgnacji bez kremów na rozstępy. Jest on również istotny w przypadku dbających o muskulaturę mężczyzn. Jednak w przeciwieństwie do kulturystów, kobiety w ciąży powinny używać jedynie specjalnych kremów, które nie będą miały wpływu na rozwój dziecka.

  W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii odwagą jest mówienie o swoich niedoskonałościach. Dlatego brawa należą się Natalii Szymaniec, która udostępniła na Instagramie zdjęcie ukazujące rozstępy na piersiach. Dlaczego to zrobiła? O tym youtuberka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, a czy da się zredukować rozstępy mówiła Marta Mieloszyk-Pawelec, ekspertka z dziedziny mikrooodżywiania.

  Rozstępy to blizny, które mogą występować na udach, brzuchu, pośladkach, piersiach, a nawet plecach. Pojawiają się zazwyczaj na skutek gwałtownego i znacznego przybrania na wadze. Coraz częściej można je zaobserwować u dzieci. Dlaczego? Czy ograniczenie niektórych produktów spożywczych może zminimalizować ryzyko powstania rozstępów? Jak się je leczy? Czy można się ich pozbyć całkowicie? Czy u kobiety, która w dzieciństwie miała rozstępy, pojawią się nowe w czasie ciąży? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dermatologa Marcina Ambroziaka.

  Z rozstępami boryka się duża część kobiet. Okazuje się, że problem dotyczy także mężczyzn i nastolatków. Jaka jest przyczyna ich powstawania? Czy można ich uniknąć? Jeżeli już się pojawią, to jak sobie z nimi poradzić? Dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging ma sposób na ich eliminację.

  Po porodzie kobiety chcą jak najszybciej odzyskać sylwetkę sprzed ciąży. Utrudnić to mogą rozległe rozstępy na mięśniach prostych brzucha. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Marek Szczyt. Chirurg plastyczny wyjaśnił na czym schorzenie polega i jakie są jego objawy. Jak można się ich pozbyć? Czy problem dotyka tylko kobiet?

  W czwartek w Dzień Dobry TVN: u takiej nauczycielki każdy chciałby pobrać lekcje - Natalia Kukulska jako pani pedagog. Następnie sprawa wielkiej wagi odważ(o)nych - jak wyważyć powracający efekt jojo? Oprócz tego Maja Bohosiewicz i kwiaty - czy zmieni aktorstwo na inną sztukę? A na koniec dr Szczyt w temacie, który interesuje młode mamy - jak zapobiec rozstępom mięśni brzucha po ciąży? Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  #LoveYourLines. To tag, jakim kobiety oznaczają zdjęcia, które zamieszczają na portalach społecznościowych. Na opublikowanych ujęciach widać rozstępy. Jaki cel ma tego typu akcja? Kiedyś rozstępy były powodem do wstydu. Jak jest teraz? O tym jak zaakceptować swoje niedoskonałości, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Viktorią Driuk, modelką, u której po ciąży zostały rozstępy oraz Marią Rotkiel, psycholog.

  A w czwartek w Dzień Dobry TVN... Doradzamy: cierpisz z powodu rozstępów? Powiemy Ci, dlaczego powinnaś być z nich dumna. Zaciekawiamy: Harry Potter made in Poland, czyli jak Filip Chajzer został czarodziejem. A wraz z Małgorzatą Rozenek udowadniamy, że piekielne metamorfozy czynią cuda. Dzień Dobry TVN to dobry początek dnia. Zapraszamy jutro o 8.00 w imieniu Ani i Roberta!

  Ciąża potrafi zmienić ciało kobiety. Zostają po niej rozstępy, wiotkie mięśnie i nadmiar kilogramów. Po urodzeniu dziecka wiele pań nie ma czasu, aby zadbać o siebie i po pewnym czasie pojawiają się kompleksy. Tak było w przypadku Karoliny Szymańskiej, bohaterki następnego odcinka cyklu "Ciało po ciąży". Czy pomogły jej zabiegi, którym została poddana? Czy teraz zaczęła dbać o siebie? Zapytaliśmy o to Panią Karolinę oraz jej siostrę Inez Stańczak, które gościłyśmy w Dzień Dobry TVN. Z fizjoterapeutką Moniką Krawczyk rozmawialiśmy o ćwiczeniach, które poprawiają mięśnie "intymne".

  Ciało kobiety po ciąży się zmienia. Pewna Australijka postanowiła sprawdzić, jak bardzo. Z Taryn Brumfitt rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska. Jak celebrować swoje ciało i nie wstydzić się rozstępów, cellulitu i fałdek?