prawda

    prawda

    Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak sprawdza się to głównie u dorosłych. Dzieci bowiem ślepo wierzą swoim rodzicom, gdyż to oni prowadzą je przez świat. Czy warto to wykorzystywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały aktorki Laura Breszka i Sonia Bohosiewicz, modelka Karolina Malinowska oraz psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.

    Jacek Bieńkuński: "Urządzenia oszukać się nie da,(...) natomiast eksperta można oszukać, jeżeli ma małe doświadczenie i nie zauważy nienaturalnego zachowania osoby testowanej, to potem może niewłaściwie zinterpretować uzyskany zapis". Kogo najczęściej bada nasz gość, czy udało mu się rozwiązać jakąś głośną sprawę kryminalną i dlaczego nie angażuje się w pomoc podejrzliwym małżonkom? Jak myślicie, dlaczego osoba testowana wariografem musi mieć wygodny fotel?

    Gdzie leży granica szczerości? Czy może lepiej pewne rzeczy przemilczeć? Jak, mówiąc komuś prawdę, nie sprawić tej osobie bólu? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z menadżerką muzyczną Mają Sablewską, stylistą Tomaszem Jacykowem i posłem Stefanem Niesiołowskim. Czy Tomasz Jacyków z upływem lat złagodniał? Czy polityk może sobie w ogóle pozwolić na szczerość? Czy Maja Sablewska mówiła Dodzie prawdę?

    W jakich sytuacjach najczęściej rozmijamy się z prawdą? Czy kłamstwo naprawdę ma krótkie nogi? Kłamiemy po to, by nie sprawić komuś przykrości, czy może dlatego, że tak nam wygodniej? Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer na tropie największych kłamstw Polaków. Co mówisz żonie, gdy w nocy otrzymujesz sms?