posiłek

    posiłek

    "Żółty talerz" to inicjatywa adresowana do dzieci, które nie mają łatwego życia. Do tej pory, w ramach akcji wydanych zostało ponad 5,5 miliona obiadów. Dla wielu z dzieci uczestniczących w projekcie jest to jedyny ciepły posiłek w trakcie dnia.

    Marta Bradshaw stworzyła portal, dzięki któremu obcy sobie ludzie mogą zjeść wspólny posiłek. Powiedziała nam o zasadach udziału w takich spotkaniach i okolicznościach powstania pomysłu. Mogliśmy również poznać kucharzy biorących udział w projekcie.

    Wiele się mówi o tym, że w dobie mediów społecznościowych ludzie zamykają się w domach i kontaktują się z innymi głównie przez internet. Jak się jednak okazuje, coraz więcej osób rezygnuje ze "świata on-line" i zaczyna spędzać czas poza domem, w "realu". O przyczynę tej zmiany zapytaliśmy gości Dzień Dobry Wakacje: antropologa kultury Roberta Zydla i przedstawiciela Groupon Polska Piotra Haładusa.

    Z kamerą Dzień Dobry TVN podpatrzyliśmy, jak powstawał teledysk do piosenki Filipa Mettlera. Udało nam się też namówić artystę do występu na naszej scenie. Jak Wam się podoba jego utwór "Wiary ślad"?