opiekun

  Na co trzeba uważać?

  "Z dnia na dzień bez środków do życia".

  Zachowanie zwierząt może wskazywać na ich stan zdrowia, nastawienie do otoczenia, usposobienie. Jeśli domowy pupil choć raz wykazał się reakcją zoomies, jest to powód do dużej dumy. Sprawiliśmy, że jest z nami szczęśliwy. Wyjaśniamy znaczenie tej aktywności.

  "Potrzeby fizjologiczne załatwiał między zwierzętami w chlewiku"

  To prawdziwa gratka dla tych, którzy marzą o pracy w otoczeniu natury i zwierząt. Nawet tych naprawdę dużych. Warszawskie zoo poszukuje pracowników, którzy zajmą się opieką nad mieszkańcami ogrodu. Jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w zoo?

  Kiedy myślimy o Alzheimerze, myślimy o osobie chorej, którą trzeba się zaopiekować. Tak naprawdę w tej chorobie są dwie osoby równie ważne - opiekun i chory. O tym pierwszym i jego ciężkiej pracy często zapominamy. Karolina Jurga napisała książkę "Idealny opiekun nie istnieje", która mówi właśnie o tym trudzie.

  Od 27 marca przedszkola i żłobki są zamknięte. W związku z tym rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został wydłużony do 11 kwietnia. Kto może pobrać takie świadczenie? Czy w tym przypadku praca zdalna ma znaczenie? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się Przemysław Ligęzowski, radca prawny.

  Agata Młynarska jest mamą dwójki biologicznych synów - Tadeusza i Stanisława. Mało kto wie, ale jest jeszcze opiekunem prawnym dwóch córek. Dziennikarka zamieściła fotografię z jedną z nich i przypomniała, jak w jakich okolicznościach poznała Sylwię.

  Do niedzieli 20 września obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przyznawany z powodu koronawirusa. Obecnie rodzice mogą korzystać ze świadczenia na zasadach ogólnych. Sprawdź, komu ono przysługuje i ile wynosi.

  O Bartka Kapustkę biją się obecnie najlepsze kluby w Europie. Eksperci oceniają, że 19-latek jest największym piłkarskim talentem w Polsce. Kto zachęcił Bartka do gry w piłkę nożną? Czy rozpoczynając karierę w reprezentacji zawodnik potrzebuje wsparcia? O tym, jaką rolę w karierze sportowców pełni dobry mentor zapytaliśmy Michała Pola, dziennikarza sportowego i Tomasza Iwana, dyrektora reprezentacji Polski ds. organizacyjnych.

  Przemek Kossakowski postanowił tym razem sprawdzić się w opiece nad dziećmi. W tym przedsięwzięciu pomogła mu znajoma, która odważyła się powierzyć mu czwórkę swoich dzieci. Zapytaliśmy go o wrażenia. Do jakich wniosków doszedł? Czy po tym doświadczeniu planuje mieć dzieci? Natomiast Barbara Karkoszka-Siedlecka - właścicielka agencji opiekunek do dzieci powiedziała nam, czy rodzice mają opory przez zatrudnieniem pana-niani.

  Każdy z nich ma imię i każdy jest wyjątkowy dla Pana Jerzego Gara, który przeżywa rozstanie z każdym jeżem, gdy wypuszcza go na wolność. Przez jego ręce przewinęło się około 100 jeży. Poznajcie jeże Pana Jerzego, emerytowanego nauczyciela, który opiekuje się jeżami.