oliwa z oliwek

  oliwa z oliwek

  Olejowanie włosów na sucho i na mokro z użyciem naturalnych olejków pomaga w ich ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oleje do olejowania włosów zabezpieczają je i wspomagają ich odbudowę, czego efektem są zdrowe, piękne i lśniące włosy.

  Michał Cessanis zabrał nas do Trydentu, który graniczy z jeziorem Garda. To tam znajduje się serce sadów oliwnych. Jak rozpoznać najlepszą oliwę? Jak zrobić dobrą włoską pizzę i nie zepsuć jej smaku? Na te pytania odpowiedzieli mieszkańcy włoskiego miasta, którzy byli bohaterami reportażu Dzień Dobry TVN.

  Oliwa z oliwek to wyjątkowy olej roślinny. Może być stosowana w kuchni, kosmetyce, a nawet do opalania. Poznaj oliwę i jej niesamowite właściwości prozdrowotne.

  Naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odkryli nowe właściwości oleaceiny - składnika oliwy z oliwek. Otóż może ona zapobiegać wielu chorobom, np. udarowi i zawałowi serca. Jak naukowcy wpadli na pomysł zbadania oliwy z oliwek? Czy każda oliwa ma taką samą zawartość oleaceiny? Czy ta substancja znajduje się w jakiejś roślinie, która rośnie w Polsce? O właściwościach oleaceiny w Dzień Dobry Wakacje mówił prof. Marek Naruszewicz, pod którego kierownictwem dokonano tego odkrycia i dr Monika Czerwińska.

  Tym razem nasz podróżnik kulinarny odwiedził przedsiębiorstwo produkujące tradycyjny olej z pestek dyni. Olej ten ma niezwykły smak i zapach, ale przede wszystkim, jest zbawienny dla naszego zdrowia.